Poroşenko şüphe ortaya çıktığında yurtdışına kaçtı - SBI

Poroşenko'nun tüm mal ve mal varlıklarına el koydu.

Poroşenko şüphe ortaya çıktığında yurtdışına kaçtı - SBI


Poroşenko şüphe ortaya çıktığında yurtdışına kaçtı - SBI

Devlet Soruşturma Bürosu (SBI), beşinci devlet başkanı ve Avrupa Dayanışma partisi başkanı Petro Poroşenko'nun kendisine karşı vatana ihanet şüphesinin hazırlanması hakkında bilgi ortaya çıktığında yurtdışına uçmaya karar verdiğini ima ediyor.
Müfettişler, Poroşenko'nun biletleri 17 Aralık saat 19.m'da, kendisine bir celple hizmet etmeye çalıştıktan saatler sonra satın aldıklarını söylüyorlar. Bu, SBI tarafından bildiriliyor.

6 Ocak'ta, DBR'nin Beşinci Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko'nun mallarına el koyma dilekçesini değerlendirmek üzere yapılan mahkeme duruşmasında, avukatı Poroşenko'nun AB ülkelerine seyahati için önceden oluşturulmuş bir plan açıkladı. SBI' dan yapılan açıklamada, DBR müfettişlerinin bununla birlikte Petro Poroşenko' nun kendisine SBI' yı prosedürel eylemler için çağırmak üzere bir çağrıyla hizmet etme girişiminden bir gün önce uçak bileti sipariş ettiğini de tespit ettiği belirtildi.

Avukatların önceden planlandığı iddia edilen geziyle ilgili argümanlarının gerçekle uyuşmadığını iddia ediyorlar. Soruşturma organlarının uygun soruşturma eylemlerini yürütmek için Poroşenko'nun dönüşünü beklediği belirtiliyor.

Daha önce, Kiev Pechersk Bölge Mahkemesi'nin vatana ihanet davasında beşinci Devlet Başkanı Petro Poroşenko'nun mallarına el koyduk. Noel'den önceki akşam mahkeme, eski cumhurbaşkanının şüpheli olarak tutulduğu bir dava kapsamında Poroşenko'nun tüm mal ve mal varlıklarına el koydu.

Petro Poroşenko şüpheler ortaya çıktığında yurtdışına kaçtı - SBI (racurs.ua)