Reform dediler ama Bahçeli konuşunca dolar yükseliyor

MHP lideri Bahçeli'nin 'fitne' ve 'ihanet' açıklamalarını masaya yatırdı.

Reform dediler ama Bahçeli konuşunca dolar yükseliyor


Reform dediler ama Bahçeli konuşunca dolar yükseliyor

Taha Akyol ve Mustafa Karaalioğlu Ortak Akıl'da hükümetin reform çıkışı, Bülent Arınç'ın değerlendirmeleri ve MHP lideri Bahçeli'nin 'fitne' ve 'ihanet' açıklamalarını masaya yatırdı.

"Reform diyorsunuz... Erdoğan'ın sözlerinden dolayı bir umut beliriyor. Dolar faiz kararından önce düşüyor. Şimdi yukarı çıkıyor. Çünkü umut zedeleniyor... Bakan gidince, reform denilince umutlanmıştım. Bugün doların yükselmesinin nedeni olarak siyasi gündem, umutsuzluğun kırılmasından başka bir neden var mı? FED açıklama mı yaptı? Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal ve Bakan Lütfü Elvan 4-5 günde gölgede kaldı. Kurumlara güveni, yargıya güveni yeniden getirmek gerekir. Kurumları siyasi söylemin üstünde tutmazsanız, istediğiniz kadar faiz artırın doların yükselişini engelleyemezsiniz."

Mustafa Karaalioğlu ise "AB'nin gündeminde yaptırım var. Gemimize baskın yaptılar. Hak ettiğimiz bir muamele değil. Nasıl bir diplomasi problemi yaşamaktayız ki haklı olduğumuz halde geriliyoruz? Reform lütfediyorum deyince zaten baştan ne olduğu anlaşılıyor. Bahçeli'nin açıklamaları da bunu gösteriyor. Arınç, Kılıçdaroğlu vs. hepsini hedef aldı Bahçeli. Erdoğan'a da açıklamalarını sınırla diyen bir çıkış yaptı" diye konuştu. 

 

KARAR