Sanatçı İlhan İrem hayatını kaybetti

Ünlü şarkıcı ve söz yazarı İlhan İrem 67 yaşında hayatını kaybetti. İrem, diyaliz tedavisi görüyordu.

Sanatçı İlhan İrem hayatını kaybetti


Sanatçı İlhan İrem hayatını kaybetti

Ünlü şarkıcı ve söz yazarı İlhan İrem 67 yaşında hayatını kaybetti. İrem, diyaliz tedavisi görüyordu.

Şarkıcı ve söz yazarı İlhan İrem yaşamını yitirdi. Geçtiğimiz yıllarda böbrek yetmezliği teşhisi konulan 67 yaşındaki İrem diyaliz tedavisi görüyordu.

5095014.jpg

İrem, "Anlasana", "Sürgün Gibi Masallarda" ve "Olanlar Olmuş" adlı unutulmaz eserlerin de aralarında olduğu çok sayıda şarkıya imza atmıştı. İlhan İrem, 1 Ekim 1991'de Edremit Altınoluk Tatil Beldesi'nde Hansu Atbiner ile evlenmişti.

5095015.jpg

KILIÇDAROĞLU'NDAN TAZİYE MESAJI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sanatçı İlhan İrem’in hayatını kaybetmesi nedeniyle taziye mesajı paylaştı. Kılıçdaroğlu’nun mesajı şöyle:

“Türk müziğinin unutulmaz isimlerinden İlhan İrem’in vefatından dolayı büyük üzüntü duydum. Usta şarkıcı ve söz yazarı İlhan İrem’e Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat camiasına başsağlığı diliyorum.”

BABACAN'DAN İLHAN İREM PAYLAŞIMI

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, İlhan İrem'in hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medyadan paylaşımda bulundu. Babacan, "Müzisyen İlhan İrem’in hayatını kaybettiğini üzülerek öğrendim. Sanatçımıza Allah’tan rahmet, sevenlerine ve sanat camiasına başsağlığı diliyorum." dedi.

İMAMOĞLU'NDAN BAŞ SAĞLIĞI PAYLAŞIMI

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İrem'in vefatının ardından sosyal medya hesabından baş sağlığı paylaşımı yaptı. İmamoğlu, "Sanatçı İlhan İrem’in vefat haberine çok üzüldüm. Tarzı ve besteleriyle hepimizin zihninde, anılarında çok güzel bir yer bıraktı. Sanatçımıza Allah’tan rahmet; yakınları, ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

5095016.jpgMANSUR YAVAŞ'TAN İLHAN İREM PAYLAŞIMI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İrem’in vefatı nedeniyle sosyal medya hesabında; “Müziğimizin eşsiz seslerinden İlhan İrem'i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Şarkılarıyla hayatımızda olmaya devam edecek. Mekanı cennet olsun. Işık ve sevgiyle…” mesajını paylaştı.