Savcılık resen harekete geçti! Canan Kaftancıoğlu'na soruşturma

Canan Kaftancıoğlu hakkında resen soruşturma başlattı.

Savcılık resen harekete geçti! Canan Kaftancıoğlu'na soruşturma


Savcılık resen harekete geçti! Canan Kaftancıoğlu'na soruşturma

Canan Kaftancıoğlu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle yeni bir soruşturma başlatıldı. Yargıtay, Kaftancıoğlu'nun CHP üyeliğini düşürmüştü.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle CHP üyeliği Yargıtay tarafından düşürülen Canan Kaftancıoğlu hakkında resen soruşturma başlattı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı basın yayın organlarında yayınlanan haberlerin incelenmesinde, İstanbul Planlama Ajansı merkezinde 12 Ağustos'ta gerçekleşen toplantıda, Canan Kaftancıoğlu'nun yaptığı konuşma sırasında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına yönelik sarf ettiği söz ve beyanların "Cumhurbaşkanına hakaret" suçu kapsamında kalan ifadeler olduğu tespiti üzerine hakarete geçti. Başsavcılık, şüpheli Kaftancıoğlu hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan resen soruşturma başlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan suç duyurusu dilekçesinde, Kaftancıoğlu'nun 12 Ağustos'taki toplantıda yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik küçük düşürücü, aşağılayıcı ve hukuk düzeni tarafından hiçbir şekilde kabul edilemeyecek bir üslup ile yüz kızartıcı ifadeler kullanmak suretiyle onur, şeref ve haysiyetini zedelediği ve ağır hakaretler ile kişilik haklarını ihlal ettiği ifade edildi.

KARAR