Sedat Peker, Sustu mu Susturuldu mu? | Hanefi Avcı anlatıyor

Hanefi Avcı, canlı yayında Yeniçağ TV’de Yeliz Şenyerli’nin sorularını yanıtladı.

Sedat Peker, Sustu mu Susturuldu mu? | Hanefi Avcı anlatıyor


Sedat Peker, Sustu mu Susturuldu mu? | Hanefi Avcı anlatıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Eski Başkan Yardımcısı Hanefi Avcı, canlı yayında Yeniçağ TV’de Yeliz Şenyerli’nin sorularını yanıtladı.

1- Sedat Peker, yaklaşık 1 senedir çektiği videolarla ve sosyal medya paylaşımlarıyla ülke gündeminde yerini almaya devam ediyor. Kendisinin organize suç örgütü lideri olduğu söz konusu; fakat biliyorsunuz ki birçok siyasi isimle ve bürokratla bağlantısı var ve şu anda yurt dışında. Ne diyorsunuz bu Sedat Peker olayına?

2- Sizce Sedat Peker, devlet içinde yaşanan fikir ayrılıklarından doğan siyasi mücadelelerin görünen yüzü mü? Sizce olayın perde arkasında neler var? 3- Sedat Peker, açıklamalarında isim veriyor, bilgi veriyor, adres veriyor, konteyner numarası dahi veriyor; ama Türkiye’de hiçbir savcı harekete geçmiyor. Sizce Türkiye, anayasal esaslar çerçevesinde bu konunun araştırılması için harekete geçecek midir?

4- Sedat Peker söz verdiği hâlde yeni bir video çekmedi ve birkaç gündür de sessizliğini koruyor, kendisinden haber alınamıyor? Sizce Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri arasında Sedat Peker ile ilgili bir pazarlık söz konusu mu? Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Eski Başkan Yardımcısı Hanefi Avcı, sorularımızı yanıtlayarak Sedat Peker olayıyla ilgili iddialara açıklık getirdi.