Şehidin bavulu da depremzedelere

Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal’ın özel eşyaları bağışlandı!

Şehidin bavulu da depremzedelere


Şehidin bavulu da depremzedelere

Hakkari Dağlıca’da 2007’de şehit olan Ispartalı Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal’ın özel eşyalarının bulunduğu bavul, ailesinin isteği üzerine depremzedelere yardım için gönderildi.

Türkiye’nin dört bir yanından depremzedelere yardım yağarken, bazı yardımlar duygu seli yaratıyor. Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca köyü mevkinde 2007’de 11 silah arkadaşıyla birlikte çatışmada şehit olan Ispartalı Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal’ın özel eşyalarının bulunduğu bavul, ailesinin isteği üzerine depremzedelere yardım için gönderildi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Bavulda şehidimizin kravatı, çorabı, eşofmanı ve diğer özel eşyaları bulunuyor. Vatanımız için canını feda eden şehidimizin eşyalarına dokunmak bile insanı çok etkiliyor. Bu bavulu gönderdiğimiz kişilere manevi değerini anlatarak teslim edeceğiz” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve eşi Şadiye Başdeğirmen, sağlık ekiplerini deprem bölgesine uğurladı. Uğurlama sırasında Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal’ın özel eşyalarının bulunduğu bavul, Sağlık İşleri Müdürü Ender Güven’e teslim edildi. Uğurlamada şehitler ve afet bölgesinde hayatını kaybedenler için de dua okundu.

MİLLİYET