“ŞEHİT AİLELERİN SORUNLARI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM”

Hatice Güneş, Meclis üyesi seçilmesi halinde “Şehit ve Gazi Ailelerin sorunları için mücadele edeceğim

“ŞEHİT AİLELERİN SORUNLARI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM”


“ŞEHİT AİLELERİN SORUNLARI İÇİN MÜCADELE EDECEĞİM”

31 Mart 2019 Yerel seçimleri münasebetiyle Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Meclis üyesi aday adayı olan şehit uzman çavuş Kürşat Güneş’in eşi...

31 Mart 2019 Yerel seçimleri münasebetiyle Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti) Meclis üyesi aday adayı olan şehit uzman çavuş Kürşat Güneş’in eşi Hatice Güneş, Meclis üyesi seçilmesi halinde “Şehit ve Gazi Ailelerin sorunları için mücadele edeceğim” dedi.

7 yıl önce Siirt’in Pervari ilçesi kırsalında helikopter kazasında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş’in eşi Hatice Güneş, AK Parti’den Belediye Meclis üyesi aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Yaklaşık 2 yıldır Siirt Belediyesinde Başkanlık makamında görev yapan ve aynı zamanda Siirtli olan şehit eşi Güneş, Asker ve Polis ailelerinden aldığı destek üzerine böyle bir karar aldığını belirtti.

AK Parti’den Siirt Belediye Meclis Üyesi aday adaylığı için başvuru formunu AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu’ya teslim eden şehit eşi Hatice Güneş, yaptığı açıklamada, “AK Parti kurulduğu ilk günden itibaren gönül bağım var. Yaklaşık 2 yıldır çalıştığım Siirt Belediyesinden edindiğim bilgi ve tecrübelerimle iyi hizmetler yapacağımdan eminim. Partimin bana vereceği her görev beni mutlu edecektir. Benim amacım, başta şehit ve aileleri ve gazi ailelerinin sorunlarını gündemde tutmak, çözüm üretmek akabinde ilime ve halkıma hizmet etmektir. 2019 yerel seçimlerinde partime ve ilime daha faydalı olmak için Meclis Üyeliği aday adaylığı başvuru formumu, İl Başkanımız Sayın Fuat Özgür Çalapkulu’ya teslim ettim. Şehit ve Gazi Ailelerinin bazı noktada hakları eksik ve yetersizdir. Ben bu eksikliklerin bilincindeyim. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada AK Partinin başarısı için meydanlarda tüm gücümle çalışmaya devam edeceğim. 31 Mat seçimlerinin ülkemize milletimize ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

SİİRPRES