Şehit anneleri

Tüm cefakar annelerimizin anneler günü kutlu olsun.

Şehit anneleri


Şehit anneleri

Şehit annelerinin anneler gününde duydukları onur bambaşka. Onlar bir yandan evlatlarıyla gurur duyarken bir yandan da vatana canlarıyla can vermenin haklı onurunu yaşıyor.


Şehit anneleri için anneler günü başka bir anlam taşıyor. Onlar yetiştirdikleri evlatlarını vatan, millet, bayrak uğruna şehit olacaklarını bilerek göreve uğurladılar. O onurlu analar evlatları şehit düştüğünde nefes dahi almadan "Vatan sağolsun" dediler.

Önünde saygıyla eğildiğimiz, ellerinden öpülesi annelerimizin tek sığındıkları limanları Allah'a dua etmektir.  Onları her ziyarete gittiğimizde gözlerimiz dolar. Ama onlar acılarını yüreklerine gömerek bize gurur ve onur veriyorlar.

Allah şehit ve  annelerinden, ailelerinden razı olsun.  Bu vatan bu anneler oldukça dimdik ayakta durur. Peygamber Efendimiz‘in (S.A.V) "Cennet annelerin ayakları altındadır" diyerek payelendirdiği, varlıklarıyla hayata anlam katan, sevgi dolu yürekleriyle çocuklarına yol gösteren, onların ülkelerine ve topluma yararlı birer fert olarak yetişmelerine kılavuz görevi gören annelerimizin hakkı hiç bir şekilde ödenemez. Onlara daima minnet ve şükran borçluyuz.

Tüm cefakar annelerimizin anneler günü kutlu olsun.

Şehit anneleri - Rabia Uyğur - URFA DEĞİŞİM GAZETESİ (urfadegisim.com)