Şehit eşi işten çıkartıldı!

Adana Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili açıklama yaptı

Şehit eşi işten çıkartıldı!


Şehit eşi işten çıkartıldı! Adana Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili açıklama yaptı

Adana Büyükşehir Belediyesi, şehit eşinin işten çıkartılmasıyla ilgili, “Hakkında çok sayıda şikayet olan, vatandaşlara hakaret ettiği tutanaklarla belgeli, uyarıları ve belediye hiyerarşisini hiçe sayan bir personelimiz hakkında zorunlu standart prosedürü uyguladık” açıklamasını yaptı.

“Toplu taşıma gibi doğrudan can güvenliği ve toplum huzurunu ilgilendiren bir kamu hizmetindeyse ekstra hassasiyet taşırız” ifadesi kullanılan açıklamada şunlara yer verildi:

“Eğer standart prosedürü uygulamasaydık bütün Adana halkına haksızlık, adaletsizlik ve saygısızlık yapmış olacaktık. “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” ilkesiyle çalışır ve kutsal şehitlik mertebesine mümkün olan en büyük saygıyı gösteririz. Görevimizi vatanımıza olan sevgimiz ve vatandaşlarımıza olan saygımızla yapmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar ile işten çıkan personel arasında geçtiği iddia edilen diyalogsa tamamen hayal ürünü ve iftiradır. Bu iftirayla ilgili yasal haklarımızın saklı olduğunu hatırlatırız. Şehitlik gibi bir mertebeyi bile siyasi istismar malzemesi yapmaya çalışan kişiler için de akıl ve izan diliyoruz.”
Şehit eşi Hatice Batırır, 13 yıl önce eşi Bilal Batırır’ın teröristlerce şehit edilmesi sonrasında devletin sağladığı hakla Adana Büyükşehir Belediyesi’nde otobüs şoförlüğü yapmaya başlamıştı.

Şehit eşi işten çıkartıldı! Adana Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili açıklama yaptı - Norm Haber