Şehit oğlunu asker selamıyla uğurladı

“Allah’a emanet ol” diyerek oğlunu asker selamıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit oğlunu asker selamıyla uğurladı


Şehit oğlunu asker selamıyla uğurladı

Adana'nın Kozan ilçesinde otomobille askeri aracın çarpışması sonucu ağır yaralanan ve yaklaşık bir aydır hastanede tedavi gören Jandarma Uzman Çavuş Muharrem Efendi Dündar şehit oldu. Şehidin Cenaze töreninde gözyaşı sel oldu. Şehit eşinin naaşına sarılan Kübra Dündar, “Aşkım beni bırakma”  derken, şehit annesi ise “Allah’a emanet ol” diyerek oğlunu asker selamıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Adana-Kozan kara yolu Mansurlu kavşağında 9 Nisan'da 2 askerin şehit olduğu kazada yaralanan, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Dündar, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Şehit için Adana İl Jandarma Komutanlığında cenaze töreni düzenlendi.

Törene şehidin eşi Kübra, annesi Sultan, babası Mustafa, kardeşi Kadir ile il protokolü ve şehidin mesai arkadaşları katıldı.

Eşinin tabutuna sarılan ve fotoğrafını öpen Kübra Dündar, "Aşkım beni bırakıp nereye gidiyorsun? Bak ben buradayım" diyerek gözyaşı dökerken, oğlunun naaşı cenaze aracına konulurken şehit annesi Sultan Dündar asker selamı verdi. Şehit annesi, "Biricik oğlum Allaha emanet ol" diyerek haykırdı.

*

MURAT KARAMAN / SABAH