Şehit Pilot Albay Yıldız gözyaşlarıyla uğurlandı; kızı künyesini boynuna taktı

Şehit Pilot Albay Yıldız gözyaşlarıyla uğurlandı

Şehit Pilot Albay Yıldız gözyaşlarıyla uğurlandı; kızı künyesini boynuna taktı


Şehit Pilot Albay Yıldız gözyaşlarıyla uğurlandı; kızı künyesini boynuna taktı

Kayseri 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan dün havalandıktan bir süre sonra düşen eğitim uçağında şehit olan Hava Pilot Albay Uğur Yıldız (50), İzmir'de düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenazeye katılan şehidin kızı Azra Yıldız'ın (17), babasına ait künyeyi boynuna taktığı görüldü.

Kayseri 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'ndan dün havalandıktan bir süre sonra düşen eğitim uçağında şehit olan Hava Pilot Albay Uğur Yıldız için öğle vakti İzmir'deki Beşikçioğlu Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Kemal Yeni, İzmir Valisi Süleyman Elban, şehidin eşi Hande Yıldız, kızı Azra Yıldız, annesi Pakize Yıldız, babası Kemal Yıldız ile şehit yakınları, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile devlet protokolünden çok sayıda kişi de cenaze törenine çelenk gönderdi.

Şehidin kızı Azra Yıldız'ın babasına ait künyeyi boynuna taktığı görüldü.

Öğle vakti kılınan namazın ardından şehidin yakınları tabuta sarılıp, öperken gözyaşı döktü.

Namazın ardından tören kıtası tarafından omuzlara alınan şehit cenazesi top arabasına taşındı.

Tören yürüyüşü sonrası cenaze aracına alınan şehidin cenazesi Kadifekale Hava Şehitliği'nde toprağa verildi.

EGE POSTASI