Şehit pilotun eşinden ağlatan veda: Onu ben çok seviyorum, ne olur gitmesin

"Onu ben çok seviyorum babacığım. Ne olur gitmesin"

Şehit pilotun eşinden ağlatan veda: Onu ben çok seviyorum, ne olur gitmesin


Şehit pilotun eşinden ağlatan veda: Onu ben çok seviyorum, ne olur gitmesin

Deprem bölgesi Kahramanmaraş'ta helikopter pervanesinin çarpması sonucu şehit olan Jandarma Pilot Kıdemli Albay Oğuzhan Adalıoğlu, memleketi Eskişehir’de son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde eşi Sevim Adalıoğlu'nun, "Onu ben çok seviyorum babacığım. Ne olur gitmesin" sözleri törene katılanları duygulandırdı.

Ankara Jandarma Havacılık Daire Başkanlığı'nda görevli olan Jandarma Pilot Kıdemli Albay Oğuzhan Adalıoğlu, bir süre önce iki büyük depremle yıkıma uğrayan Kahramanmaraş'ta görevlendirildi. Jandarma Pilot Kıdemli Albay Adalıoğlu, Kahramanmaraş Havalimanı'nda bir helikopteri kalkış için yönlendirdiği sırada pervanenin çarpması sonucu şehit oldu.

Şehit Jandarma Pilot Kıdemli Albay Oğuzhan Adalıoğlu için önce Kahramanmaraş Havalimanı’nda ardından da Ankara Jandarma Genel Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Törenin ardından şehit Adalıoğlu'nun naaşı memleketi Eskişehir'e götürüldü.

Eskişehir'in Odunpazarı ilçesindeki Reşadiye Camii'nde tören düzenlenen törene Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, AKP Eskişehir Milletvekilleri Nabi Avcı ve Harun Karacan, MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Jandarma Genel Komutanlığı Havacılık Başkanı Tümgeneral Ali Doğan, 1’inci Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Doğan Eroğlu, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AİLESİ TABUTA SARILIP GÖZYAŞI DÖKTÜ

Şehit Oğuzhan Adalıoğlu’nun Türk bayrağına sarılı naaşı cenaze aracı ile Reşadiye Camii'ne getirildi. Cenazede babası Bekir Adalıoğlu, annesi Lütfiye Adalıoğlu, eşi Sevim Adalıoğlu ve çocukları Atakan ile Gökhan Adalıoğlu, kardeşleri İsmail Adalıoğlu ve Dilek Adalıoğlu tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

“NE OLUR BIRAKIP GİTME”

Cenaze namazının ardından şehit Adalıoğlu’nun Türk Bayrağı’na sarılı naaşı askerlerin omzunda taşınarak top arabasına kondu. Bu sırada şehit eşi Sevim Adalıoğlu, babası Bekir Adalıoğlu ile askerlerin arkasından yürüdü. Gözyaşları içerisinde eşine seslenen Sevim Adalıoğlu, “Onu çok seviyorum. Seviyorum onu ben baba. Gitmesin. Ne olur gitmesin. Nasıl dayanacağım ben. Ben onsuz nasıl dayanırım? O benim yaşama sevincim” sözleri üzerine baba Bekir Adalıoğlu’nun ise “Gitmesin. Ama yapacak bir şey yok. Allah daha çok seviyormuş” şeklinde cevap vermesi törene katılanları duygulandırdı.

Şehit Jandarma Pilot Kıdemli Albay Oğuzhan Adalıoğlu, daha sonra top arabasından alınarak cenaze arabasına kondu. Adalıoğlu, Vişnelik Mahallesi’ndeki Hava Şehitliği’nde toprağa verildi.


Jandarma Pilot Kıdemli Albay Oğuzhan Adalıoğlu

GÖNÜLLÜ GİTMİŞTİ

Ankara Jandarma Havacılık Daire Başkanlığında görevli, evli ve 2 çocuk babası şehit kıdemli albay Oğuzhan Adalıoğlu’nun, geçtiğimiz ay emeklilik dilekçesi verdiği ve yaşanan 6 Şubat depremleri sonrası emekliliğini dondurarak afet bölgesine gönüllü gittiği öğrenildi. Adalıoğlu'nun, 28 yıllık meslek hayatında büyük fedakarlıklarla çalıştığı belirtildi.

SÖZCÜ