Şehit Salih Ay, Erzincan'da Son Yolculuğuna Uğurlandı

Pençe-Kilit Operasyonu'nda Şehit Olmuştu!

Şehit Salih Ay, Erzincan'da Son Yolculuğuna Uğurlandı

Pençe-Kilit Operasyonu'nda Şehit Olan Salih Ay, Erzincan'da Son Yolculuğuna Uğurlandı

Erzincan, Türk milletinin bir evladını daha toprağa vermenin hüznünü yaşadı. Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay'ın cenazesi, memleketi Erzincan'da sonsuzluğa uğurlandı.

Şırnak'ta düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı'na getirilen şehidin naaşı, burada tören mangası tarafından alındı. Ardından helallik alınmak üzere babaevine götürüldü.

İkindi vakti Terzibaba Camisi'nde gerçekleştirilen törene, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da katılarak dua etti. Müftü Muharrem Gül'ün kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı, Garnizon Şehitliği'nde defnedildi.

Törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra devlet erkanı, askeri yetkililer, siyasi temsilciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehidin babası Atilla Ay'a, Bakan Yerlikaya ve 3. Ordu Komutanı Korgeneral Veli Tarakcı, tören boyunca destek verdi.

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesindeki bir üsse bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan sızma girişiminde Salih Ay'ın şehit olduğunu ve 6 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklamıştı.

Erzincan, bu acı gününde bir kez daha vatan için canlarını feda eden kahraman evlatlarına olan minnet ve şükranını bir kez daha gösterdi.

www.yerelgundem.com