Selim Temurci: 15 Temmuz gecesi bağlanamadığım tek bir televizyon var

"DİYORLARKİ BURASI BİZİM..."

Selim Temurci: 15 Temmuz gecesi bağlanamadığım tek bir televizyon var


Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci, "15 Temmuz gecesi benim bağlanamadığım tek bir televizyon var ve Sayın Cumhurbaşkanı da bunu çok iyi bilir. Bugün neredeyse iktidarın sesi olan bir televizyon, bağlamamak için elli dereden su getirdiler ve bağlamadılar" dedi. 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci, 15 Temmuz Özel Yayınında Gazeteci Çağlar Cilara'nın sorularını cevapladı. 

Temurci'nin açıklamaları şu şekilde;

*15 Temmuz gecesi milletimiz bizlere, başta Sayın Cumhurbaşkanı'na güvenip sokağa inmeseydi o gece Türkiye'de yeni bir dönem başlardı. Milletimizin feraseti ve meseleye sahip çıkışı buradan çıkmamıza vesile oldu. 

*FETÖ yasamada, yürütmede, yargıda, iş dünyasında, medyada, finans sektöründe çok güçlendi. AK Parti döneminde kendilerine ülkeyi ele geçirebilecek kadar çok kapı açıldı. Fakat bunu sadece AK Parti'ye mal etmeden, son 50 yılı değerlendirmek lazım.

"DİYORLARKİ BURASI BİZİM..."

Türkiye'de birileri iktidara geliyor, iktidara geldiklerinde devleti ve oturdukları makamları babalarının malı sanıyor diyen Temurci, "Diyorlar ki burası bizim, bizim onaylamadığımız herhangi biri bu makamlara gelemez" dedi. 

"DAVUTOĞLU'NUN SİYASETİN İÇİNDE KALAMASI AK PARTİ'NİN KAPATILMA DAVASIYDI"

AK Parti geçmişteki anti demokratik uygulamalara karşı kurulmuştu. 28 Şubat'a ve adaletsizliklere karşıydı. Ortak aklı, istişareyi savunuyordu açıklamsında bulunan Temurci,"Sayın Ahmet Davutoğlu'nun siyasetin içinde kalma gerekçesi de AK Parti'nin kapatılma davasıydı. O kapatılma davası, antidemokratik bir uygulamaydı ve Sayın Davutoğlu bu mücadelede demokrasinin ve seçilmişlerin yanında kalarak "Mücadeleye hazırım" demişti" ifadesinde bulundu. 

KARAR