Sinan Ateş davası büyüyor: MHP'li Olcay Kılavuz hakkında soruşturma

MHP'li Olcay Kılavuz hakkında soruşturma

Sinan Ateş davası büyüyor: MHP'li Olcay Kılavuz hakkında soruşturma


Sinan Ateş davası büyüyor: MHP'li Olcay Kılavuz hakkında soruşturma

Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında dikkat çekici bir gelişme yaşandı. MHP eski Mersin Milletvekili ve Devlet Bahçeli'nin danışmanı Olcay Kılavuz'un şüpheli sıfatıyla hakkında işlem yapıldığı öğrenildi. Dosyanın parlamenter soruşturma bürosunda olduğu belirtildi. Ülkü Ocakları eski genel başkanı Sinan Ateş'in cinayetinde Kılavuz'un da şüpheliler arasında yer aldığı ortaya çıktı. Bu gelişme, soruşturmanın seyrini etkileyebilir.

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş'in 30 Aralık 2022'de Ankara'nın Çukurambar semtinde öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma büyüyor.

Sinan Ateş cinayetinde MHP eski Mersin Milletvekili, MHP lideri Bahçeli'nin danışmanı Olcay Kılavuz'un da şüpheliler arasında yer aldığı belirtildi.

Kritik gelişmeyi SÖZCÜ TV'de duyuran SÖZCÜ yazarı İsmail Saymaz, Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş'in şikayeti sonrası işlem yapıldığını, Kılavuz'un olay tarihinde milletvekili olduğu gerekçesiyle dosyanın parlamenter soruşturma bürosuna iletildiğini kaydetti. Kılavuz hakkında fezleke hazırlanıp hazırlanmadığı henüz bilinmiyor.

KARAR