Sol “helalleşmeyi” tartışıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'dan görüntülü bir mesaj paylaştı.

Sol “helalleşmeyi” tartışıyor


Sol “helalleşmeyi” tartışıyor

Kimi isimler Kılıçdaroğlu'nu desteklerken, kimi isimler ise bu sözlere karşı çıkarak, "helalleşme" değil, "hesaplaşma" vurgusu yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'dan görüntülü bir mesaj paylaştı.

CHP lideri "helalleşme" vurgusu yaptığı videosunu, "Ben ömrümde, ülkemizde nefreti ve sevgiyi gördüm. Artık sevgi kazansın istiyorum. Ülkemizin iyileşmeye, helalleşmeye ihtiyacı var. Helalleşmek geçmişi değiştirmez ama geleceğimizi kurtarır. Geçmişte partimizin de hataları oldu; helalleşme yolculuğuna çıkma kararı aldım..." notuyla paylaştı. 

Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri sosyal medyada çokça tartışılmaya başlandı. Kılıçdaroğlu'nun bu sözleri sol camiada da tartışmalara neden oldu.

Kimi isimler Kılıçdaroğlu'nu desteklerken, kimi isimler ise bu sözlere karşı çıkarak, "helalleşme" değil, "hesaplaşma" vurgusu yaptı.

Gazeteci Aytunç Erkin ise katıldığı bir televizyon programında, "Ben Yıldıray Oğur, Taha Akyol ve Karar Gazetesi’yle helalleşmiyorum. Kabataş yalancısı Elif Çakır ile helalleşmeyeceğim. Ergenekon-Balyoz operasyonlarını yapanlarla helalleşmeyeceğim. Türk ordusuna kumpas kuranlarla da helalleşmeyeceğim" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, sosyal medyada "Haram olsun Kılıçdaroğlu" etiketi de Trend Topic (TT) oldu.

İşte Kılıçdaroğlu'nun sözlerinden sonra yapılan o paylaşımlar:

Odatv.com