Son dakika! Bolu'da deprem: İstanbul da sallandı | Son depremler

VALİ YERLİKAYA: OLUMSUZ DURUM YOK

Son dakika! Bolu'da deprem: İstanbul da sallandı | Son depremler


Son dakika! Bolu'da deprem: İstanbul da sallandı | Son depremler

Son dakika haberi... AFAD'ın verilerine göre saat 13.55'te Bolu'da bir deprem meydana geldi. 8.13 derinlikte gerçekleşen deprem İstanbul, Ankara, Düzce, Kocaeli ve Sakarya başta olmak üzere birçok ilden hissedildi. İstanbul Valisi Yerlikaya ve Bolu Belediye Başkanı Özcan, şehirlerde deprem ile ilgili herhangi bir olumsuz ihbar almadıklarını açıkladı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) verilerine göre, Bolu Merkez'de saat 13.55'te 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı depreme ilişkin mesaj paylaştı. Deprem büyük paniğe neden oldu. Vatandaşlar kendilerini korkuyla dışarı attı.

AFAD SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYIN

8.13 kilometre derinlikte gerçekleştiği kaydedilen deprem İstanbul, Ankara, Düzce Kocaeli ve Sakarya başta olmak üzere birçok ilden hissedildi.

Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 4.7, derinliğini ise 9.6 kilometre olarak geçti.

KANDİLLİ SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYIN

AFAD'DAN İLK AÇIKLAMA

AFAD Başkanı Yunus Sezer, "Bolu ilimizde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem sonrasında, an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır" açıklaması yaptı.

BOLU BELEDİYE BAŞKANI ÖZCAN: OLUMSUZ İHBAR YOK

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CNN Türk canlı yayınına bağlanarak, şu an için depremle ilgili olumsuz bir ihbar almadıklarını belirtti. Özcan, "An itibarıyla bütün şehir dışarıda. Herhangi bir olumsuz ihbar tarafımıza ulaşmadı" dedi.

VALİ YERLİKAYA: OLUMSUZ DURUM YOK

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise İstanbul'da da hissedilen deprem ile ilgili olarak sosyal medya adresinden açıklamalarda bulundu. Vali Yerlikaya, İstanbul'da herhangi bir olumsuz ihbar almadıklarını belirterek, "13.55'te #Bolu merkezli AFAD verilerine göre 4.8 büyüklüğünde #deprem meydana gelmiştir. Deprem nedeniyle #İstanbul'da herhangi bir olumsuz durum ihbarı alınmamıştır. Allah ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden korusun" dedi.