Son Dakika : CHP’de Flaş İstifa

Ailelerimin tarihinde millete ve devlete sadakat vardır.

Son Dakika : CHP’de Flaş İstifa


Son Dakika : CHP’de Flaş İstifa

Cumhuriyet Halk Partisi Spor Kurulu Üyesi ve Beşiktaş Kongre Üyesi Esra Seba Partisi’nden İstifa Etti. Seba istifası ile ilgili olarak bir açıklama yayımladı.

” Birinci Dünya Savaşı öncesinde ve sonrasında Anadolu ,bu coğrafyanın mazlumlarının koşup geldiği vatanı oldu. Dedelerimin bir tarafı Kafkaslardan gelip bu vatana hizmet etmiş ,diğer tarafı Hatay’ın ve Kıbrıs’ın kurtuluşu için en önde mücadele etmiş bir ailenin mensubudur.

Ailelerimin tarihinde millete ve devlete sadakat vardır.

Ben Seba ve Önal ailesinin torunuyum.

Koca bir imparatorluk Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının Kuva-yı Milliye ruhuyla milletimizle birlikte verdikleri büyük mücadele sonrasında kazanılan zaferler ve 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşu ile çatımız sağlam bir şekilde inşa edildi.
Ailem ve şahsım her zaman cumhuriyetin değerlerine sadakat içinde oldu. Bu çizgide Devletine bağlı Atatürkçü toprak bütünlüğünü, bayrağını, bağımsızlığını tartışmayan bir hayatın içinde hep kendimi buldum. 

Bu doğrultuda Atatürk’ün kurduğu parti olan CHP’de siyaset yapma kararı aldım. CHP’ye üye olduğum günden itibaren hiç tereddütsüz sorumluluklarımın gereğini yerine getirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçmadım. Çünkü CHP’yi Atatürk’ün izinde bu ülkeye hizmet adresi olarak gördüm.

Fakat genel merkez çatısı altına girdiğim andan itibaren hayal ettiğim inandığım Atatürk ‘ün kurduğu partinin başka bir boyutta olduğunu görmeye başladım. Gördüklerimi ve yaşadıklarımı zihin dünyamda sürekli sorguladım. Atatürk’ün CHP’si ile bu CHP aynı mı? Fetö ile kol kola CHP yönetimi. PKK’nın siyasi kanadıyla kol kola CHP yönetimi. Yıllarca CHP’ye küfreden ve de laik anti laik tartışmalarında CHP’min sürekli saldırdığı Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ile kol kola bir CHP yönetimi. 2019 seçimlerinde PKK’nın siyasi kanadının ve PKK’nın doğrudan desteklediği bir CHP var.

 Esas mafya CHP sinin içinde ,dışarıda aramaya gerek yok.


10 Aralıkçılar diye adlandırılan kendi içinde mafya olmuş bir oluşum terör örgütlerine yardım ve yatakçılık yapmaktadır.

Atatürk ‘ün adını dahi telafuz etmek istemeyen ve terör örgütü mensubu olduğu kanıtlanmış şahısların cenaze törenine katılan bir il Başkanı . Ve en son kapı arkalarında Türkiye’yi bölünmeye götürecek Anayasa taslağı çalışması. Ardından da CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ünal Çeviköz’ün doğrudan Türkiye’nin bağımsızlığını ve egemenlik haklarımızı hiçe sayarak doğrudan Biden’ın Türkiye’ye müdahale etmesini isteyen açıklamasını okuduktan sonra oturdum düşündüm. İnandıklarımla çatışan bu CHP’de olabilir miyim diye?

Aklım, vicdanım Türkiye’ye olan sevgim ve de 19 Mayısta Samsun’a ayak basarak Kuva-yi Milliye mücadelesini başlatan ve hedefine ulaştıran Atatürk ve değerlerine olan sadakatim nedeniyle artık CHP’de varlığımı sürdürmemin imkansız olduğunu farkettim ve istifa ettim.