Son nefesine kadar çarpıştı

Yüzlerce çocuğun da hayatını kurtardı.

Son nefesine kadar çarpıştı


Diyarbakır Hani’de PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Nazım Tuncer’in son nefesine kadar çarpıştığı ortaya çıktı. Yaralı olmasına karşın, gri listede aranan örgütün “Amed” sorumlusu Botan kod adlı Veli Taşkıran’ı öldüren Tuncer, 2016’da da bomba yüklü aracı durdurmuş, dikkati sayesinde katliamı önlemişti.

 

Diyarbakır Hani'daki çatışmada şehit olan polis memuru Nazım Tuncer, kahramanlığın destanını yazdı. Son nefesinde gri listedeki PKK'lı Veli Taşkıran’ı öldüren Tuncer, daha sonra şehit düştü.

Diyarbakır’ın Hani ilçesindeki Kalaba köyü mevkiinde 17 Aralık günü PKK’lı teröristleri takip ederken çıkan çatışmada polis memuru Nazım Tuncer’in şehit düştüğü saldırıdan, Tuncer'in kahramanlık hikayesi çıktı. Şehidin, yaralı haldeyken bir teröristi öldürdüğü öğrenildi. Öldürülen teröristin cesedi il jandarma ekiplerince 24 Aralık'ta toprağa gömülü bulundu. O teröristin, gri listede aranan PKK’nın “Amed” sorumlusu 'Botan' kod adlı Veli Taşkıran olduğu tespit edildi.

SALDIRIYI ÖNLEDİ

  • Şehit Nazım Tuncer’in kahramanlığı bundan da ibaret değil. Çanakkale zaferi anmaları öncesi 17 Mart 2016 akşamı yine Diyarbakır Hani'de devriye gezerken, Hürriyet İlköğretim Okulu ve Hükümet Konağı'nın bulunduğu caddede park halindeki otomobilden şüphelenen Tuncer, plakanın çalıntı, aracın da aranma kaydı olduğunu tespit etti. Yapılan incelemede araç içinde piknik tüplerine bağlı 150 kg EYP bulundu. Şehit Tuncer dikkati sayesinde bombalı saldırıyı engellerken, yüzlerce çocuğun da hayatını kurtardı.

ALÇAKLIĞA DEVAM

PKK'nın siyasi uzantısı HDP’li yöneticiler ise şehit verilen saldırılarda öldürülen teröristlerin cenazelerinde boy göstermekten vazgeçmiyor. HDP Diyarbakır milletvekili Remziye Tosun, HDP İl Başkanı Filiz Buluttekin ile DBP-HDP il ve ilçe yöneticilerinin de bulunduğu yaklaşık 30 kişilik grup, şehit Nazım Tuncer’in son nefesinde öldürdüğü gri listedeki PKK'lı Veli Taşkıran’ın taziyesine katıldı. HDP'li Tosun, geçtiğimiz yıl Trabzon Maçka’da 15 yaşındaki Eren Bülbül’ü şehit eden teröristler de dahil birçok teröristin cenazesine katıldı.