Süleyman Soylu Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı, muhalefet tepki gösterdi

SOYLU’DAN ‘İFTİRA’ AÇIKLAMASI

Süleyman Soylu Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı, muhalefet tepki gösterdi

Süleyman Soylu Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı, muhalefet tepki gösterdi

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun organize suç örgütü lideri Sedat Peker'le ilgili hükümete yönelik yaptığı eleştirilere İçişleri Bakanı Soylu, "Kırmızı Bülten talep edilen organize suç örgütü yöneticisinin, güvenlik güçlerimize yönelik iftira ve akla sığmayan ithamlarına sığınarak siyaset yapar mı?" diye tepki gösterdi. Soylu'nun açıklamalarına siyasi parti temsilcilerinden peş peşe tepkiler geldi.

SOYLU’DAN ‘İFTİRA’ AÇIKLAMASI

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Süleyman Soylu, şunları yazdı:

“Bir ülkede Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, Kırmızı Bülten talep edilen organize suç örgütü yöneticisinin, güvenlik güçlerimize yönelik iftira ve akla sığmayan ithamlarına sığınarak siyaset yapar mı? Acizlik, çürümüşlük… Mafyaya neler yaptığımızı, nasıl çökerttiğimizi, bu bağırtıların neden çıktığını sorarsan anlatırım. Mafya konusunda tek yapamadığımız, her seçimi kaybeden siyaset mafyasının, Türk Siyaseti’ne musallatlığına çaresiz kalmaktır.”

SOYLU’YA SİYASİLERDEN PEŞ PEŞE TEPKİLER

Soylu’nun bu açıklamalarına birçok parti temsilcisi ve siyasetçi tepki gösterdi. CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, “Senin en büyük acizliğin, kırmızı bültenle aranan Öcalan’ın kardeşi TRT’ye çıkarken hiç sesinin çıkmamasıydı. Siyaset mafyasının dik alası sensin. Genel Başkanımızı Çubuk’ta linç ettirenin sen olduğunu Türkiye unutmadı! Şimdi diğer gizli oyunlarım ortaya çıkacak diye korkma!” dedi.

“YÖNETİM TARZINIZ ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜNDEN FARKSIZ”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Süleyman Soylu’ya, “Organize suç örgütlerine ve mafyaya sığınarak siyaset yapmak sizin uzmanlık alanınız! Suç örgütü liderleri mitingler yaparken, partinize oy isterken, kan akıtacaklarını açıklarken bu ülkeyi kim yönetiyordu? Maalesef yönetim tarzınız bir organize suç örgütünden farksız…” diye seslendi.

“KANALİZASYON BİR KEZ DAHA PATLAYINCA…”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak ise, “Büyük lokma ye, büyük konuşma. Kripto dolandırıcılar, mafya artıkları ve pudracı ofis boylarla fotoğraf çektirmeyi seven atanmış S.S. yine büyük laflar etmiş. Hayırdır; Mafya-Siyaset-Emniyet arasındaki kanalizasyon hattı bir kez daha patlayınca ne bu telaş, ne bu panik?” ifadelerini kullandı.

“ASIL ÇÜRÜMÜŞLÜK MAFYAYLA İÇ İÇE OLMAKTIR”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Soylu’ya cevaben, “Üç oy fazla alabilmek için kırmızı bültenle aranan terör örgütü elebaşlarını TRT’ye çıkaranlar, mafyayla kol kola miting yapanlar bu milletin hafızasında. Asıl çürümüşlük mafyayla iç içe olmaktır. Yazık bu ülkeye” dedi.

“SUÇ ÖRGÜTLERİYLE BİRLİKTE BATIYORSUNUZ”

Eski Devlet ve Kültür Bakanı ve eski CHP’li vekil Fikri Sağlar, “Sedat Peker konuştukça AKP’nin, pelikancıların, saray çevresinin ve devlet gücünü kullanan “derin” sığların pislikleri orta yere saçılıyor. Titanik batarken yaptığı anafor gemiden kaçmaya çalışanları da dibe çekti. Kullandığınız suç örgütleriyle birlikte batıyorsunuz!” diyerek tepki gösterdi.

“POLİS KORUMASI VER AMA SUÇLU KILIÇDAROĞLU…”

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldiği belirtilen etkinlikten fotoğraf paylaşarak, Soylu’ya şöyle dedi:

İYİ PARTİ’DEN DE TEPKİ GELDİ

İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, “Seçimlerde Sedat Peker şehir şehir dolaşıp siyasileri ve bu ülkenin vatandaşlarını tehdit ederken siz ne yapıyordunuz?” sorusunu Soylu’ya yöneltti.

ENGİNYURT: AĞAR AĞAR OLSA DA

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ise, “Sedat Peker sürekli yayın yapıyor. CİMER’e başvuru var diye Ekrem İmamoğlu’na soruşturma açan Cumhuriyet Savcıları ne beklersiniz? Ağar Ağar olsa da bir hamle yapsanız diyorum. Zira kokain, cinayet, tehdit, tecavüz ne ararsan var AĞAR abilerde. VİRA BİSMİLLAH deyiniz artık” diye yazdı.

“ERDOĞAN İLE NASIL FOTOĞRAF ÇEKİLDİĞİNİ AÇIKLAYIN”

Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Barış Atay ise Soylu’ya şu yanıtı verdi:

“İftira olduğu sonucuna ulaştığınız soruşturma dosyaları nerede? Bunlarla ilgili ne çalışma yapmıştınız şimdiye kadar? Bu herif 1.5 yıl öncesine kadar miting düzenleyip insanların kanıyla duş alacağını söylüyordu, Suriye'de cihatçılara malzeme desteği sağlıyordu, medyadan ödül alıyordu. Siz ne yapıyordunuz peki o zaman?

Yeldana Kaharman dosyasının otopsi raporunda çelişkiler olduğunu ifade eden Atay, Soylu’ya “Bununla ilgili ne yaptınız? Yeldana Kaharmana ne oldu?” diye sorarak, şöyle devam etti:

“Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde, vekilin kendi silahıyla vurulan ve aynı Yeldana Kaharman gibi intihar etti denilerek kapatılan Nadira Kadirova dosyası ile ilgili şimdiye kadar ki bütün çağrılara rağmen ne yaptınız?

Bir organize suç örgütü yöneticisine koruma polisinin verilmesi size bağlı hangi birimin talebidir? Bakan olarak neye dayanarak bu talebi onayladın? Koruma polislerinin görevi ne zaman bitti? O sırada Sedat Peker'le ilgili ne gibi soruşturmalar vardı?”

SÖZCÜ