Tabuta Sığmayanlar: Şehit Metin Düzgün (155. Bölüm)

Şehit polis Metin Düzgün'ü Konya'da 10 bin kişi uğurladı

Tabuta Sığmayanlar: Şehit Metin Düzgün (155. Bölüm)

Şehit polis Metin Düzgün'ü Konya'da 10 bin kişi uğurladı

İsmail AKKAYA- Hasan DÖNMEZ/KONYA, (DHA)- İSTANBUL Beşiktaş'daki bombalı terör saldırısında şehit olan polislerden 27 yaşındaki Metin Düzgün'ün cenazesi, memleketi Konya'da yaklaşık 10 bin kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı. 1.5 yıllık polis memuru, işletme mezunu şehit Düzgün'ün, iki hafta önce sözlendiği belirtildi.


İstanbul'daki saldırıda şehit olan polis memuru Metin Düzgün'ün cenazesi dün gece memleketi Konya'ya getirildi, Beyhekim Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Şehit Düzgün'ün cenazesi bugün morgdan alınıp, helallik alınmak için baba evine getirildi.


Burada babası Harun Düzgün, annesi Hatice Düzgün, kardeşi Çetin Düzgün ve yakınları tabuta sarılıp, helalleşti. Bu sırada şehidin yakınlarından ikisi fenalaştı. Fenalaşan yakınlarına, hazır bekleyen sağlık görevlileri müdahale etti. Duanın ardından şehidin cenazesi, törenin yapılacağı Musalla Mezarlığı Namazgahı’na götürüldü.


Musalla Mezarlığı Namazgahı'nda düzenlenen törene, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Vali Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Emniyet Müdürü Şükrü Yaman, protokol üyeleri ve yaklaşık 10 bin kişi katıldı. Şehit Düzgün'ün cenazesi törenin ardından Konya Polis Şehitliği'ne defnedildi.


İYİ BİR MESLEK SAHİBİ OLMAK İÇİN ÇOK SEVDİĞİ POLİSLİĞİ SEÇMİŞ


Osmangazi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan şehit Düzgün'ün, daha önce yaklaşık 18 yıldır taşeron işçisi olarak Konya Numune Hastanesi'nde görev yapan babası Harun Düzgün'ün, bağlı olduğu şirket aracılığıyla aynı hastanenin bilgi işlem bölümünde çalıştığı öğrenildi. Yaklaşık 4 yıl burada asgari ücretle çalışan Düzgün'ün, daha sonra polis memurluğu sınavlarına girip, kazandığı belirtildi. Çok sevdiği mesleğini yaparken şehit olan Düzgün'ün, ilk görev yerinin de İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi olduğu öğrenildi.


2 HAFTA ÖNCE SÖZLENMİŞ


2 kardeş olan şehit Metin Düzgün'ün, önce kardeşi Çetin Düzgün evlendiği ve onun düğününde yardımcı olduğu ve yaklaşık 2 hafta öncede kendisinin sözlendiği, kısa bir süre sonrada nişan töreni düzenleyip, daha sonra düğün yapmayı planladığı öğrenildi.

DAHA / HÜRRİYET