Tabuta Sığmayanlar: Şehit Oğuzhan Günaydın (84.Bölüm)

Şehit Günaydın'ın cenazesinde yürekler dağlandı

Tabuta Sığmayanlar: Şehit Oğuzhan Günaydın (84.Bölüm)
Tabuta Sığmayanlar: Şehit Oğuzhan Günaydın (84.Bölüm)

Şehit Günaydın'ın cenazesinde yürekler dağlandı

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik sürdürülen operasyonda şehit olan Özel Harekat Polisi Oğuzhan Günaydın, memleketi Malatya'da son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Günaydın'ın Türk bayrağına sarılı naaşı, Malatya Şehir Mezarlığı'ndaki camiye meslektaşlarının omuzunda getirildi. Burada şehit Günaydın'ın yakınları gözyaşına hakim olamadı.

Törende baba Ali ve anne Şengül Günaydın şehidin naaşına sarılarak ağıtlar yaktı. Abisinin üniforması giyen şehidin küçük kardeşi Batuhan Günaydın (12) ile özel harekat şapkası takan nişanlısı Aybüke Ak (20) bir süre şehidin tabutuna sarıldı. 

Şehit Günaydın'ın tabutunu üzerine damatlığı konuldu. Şehidin annesi, oğlunun fotoğrafına sarılarak, "Ben ağlamıyorum. Düşmanı sevindirmem. Kurban olayım yiğidime, polisime, ben üç çocuğumu da göndereceğim. Oğuz kurban olayım ben ağlamam. Ben düşmanı sevindirmem sana. Sen ölmedin beni kandırıyorsun değil mi. 2 gündür sen yemek yemedin ciğerim. Oğuz demiş 'annem dik duracak'. 4 aydır ben seni görmedim. İlk göz ağrımdın." dedi. 

Anne Günaydın, daha sonra baygınlık geçirdi. 

Daha sonra İl Müftüsü Ümit Çimen tarafından cenaze namazı kıldırıldı.

Namazın ardından şehidin naaşı meslektaşlarının omuzlarında tekbirler eşliğinde cenaze aracına konuldu. Şehidin küçük kardeşi Batuhan, ağabeyinin naaşına sarılarak araçla mezarlığa kadar geldi. 

Şehidin naaşı Şehir Mezarlığı'ndaki Polis Şehitliği'ne gözyaşları arasında defnedildi. 

Malatya Şehir Mezarlığı'ndaki törene şehit yakınlarının yanı sıra Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Süleyman Kamçı, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Avni Angun, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, AK Parti Malatya milletvekilleri Öznur Çalık ve Mustafa Şahin, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, polisler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kaynak Yeniçağ: Şehit Günaydın'ın cenazesinde yürekler dağlandı