Temel Karamollaoğlu'ndan son dakika Ahmet Davutoğlu açıklaması

İşte Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Temel Karamollaoğlu'ndan son dakika Ahmet Davutoğlu açıklaması


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ile önümüzdeki hafta görüşeceklerini açıkladı.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu TV5'te 'Düşünme Vakti' programında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

"Türkiye'nin Geleceği İçin Lider Ziyaretleri" kapsamında en son yeni parti kurması beklenen Ali Babacan'la görüşen Temel Karamollaoğlu, TV 5'te Suat Toktaş'ın sunduğu 'Düşünme Vakti' programında, Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş ve gazeteciler Aslı Aydıntaşbaş ile Ayşe Baykal'ın sorularını cevapladı.

İşte Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu'nun konuşmasından satır başları:

Sayın Babacan’la görüşmemde, 2000’li yılların başında başlattıkları hareketi, sil baştan, yeniden başlatacakları, adalete ve kalkınmaya özel önem verecekleri kanaati edindim.

Her partinin farklı politikaları olabilir; ama temel konularda diyalog yoluyla mutabakat sağlanmalıdır. Bunlar da adalet, inanç, düşünce ve ifade özgürlüğü, mülk edinme özgürlüğüdür.

Sayın Erdoğan’la görüşmemde, özellikle adalet konusunda toplumda yükselen endişe ve şikâyetleri aktardım.

Amerika ile dost olunmaz. Amerika, sadece kendi menfaatlerini gözetir. Kendi menfaatlerine uygun düşmeyen hiçbir iktidarı da desteklemez. Trump, BM’de yaptığı konuşmada bile ‘Önce Amerika’ dedi.

Sayın Cumhurbaşkanı, şimdi bir arayışın içinde. Fakat doğruyu bulmak, farklı fikirleri dinlemek, bunun için de o ortamı oluşturmakla mümkün.

Sayın Erdoğan’a, geçmişte yapılan askerî darbelerden sonra Türkiye’nin normalleştiğini, 15 Temmuz’un üzerinden 3 yıl geçmiş olmasına rağmen hâlâ normalleşmediğini ilettim. KHK’lıların durumunu aktardım.

Önümüzdeki hafta Sayın Ahmet Davutoğlu ile de görüşeceğim. Daha sonra da sendikalar, meslek odaları gibi sivil toplum kuruluşlarını da ziyaret edeceğim.

Cumhurbaşkanlığına yeni makam araçları alınması, Sayın Erdoğan’ın yönetim modelini değiştireceğinin işareti olabilir. Yeni yardımcıların atanacağı ve bazı yetkilerin onlara devredileceği; kendisinin de parti çalışmalarına odaklanacağı düşünülebilir.

 

MİLLİ GAZETE