Teröristbaşı Karayılan'dan ABD'ye yardım çağrısı

" Koalisyon güçleri, Kuzey-Doğu Suriye hava sahasını Türk devletine kapatsınlar."

Teröristbaşı Karayılan'dan ABD'ye yardım çağrısı
TSK tarafından gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı sonrası köşeye sıkışan terörist elebaşı Murat Karayılan, ABD ve Avrupa'ya çağrı yaparak, " Koalisyon güçleri, Kuzey-Doğu Suriye hava sahasını Türk devletine kapatsınlar." ifadelerini kullandı.

 

TSK ve Suriye Milli Ordusu'nun ilerleyişi, terör örgütünü köşeye sıkıştırırdı. Terörist elebaşı Murat Karayılan, koalisyon ülkelerine "Hava sahasını kapatın" çağrısı yaptı.

"TERÖRİST BAŞI KARAYILAN KÖŞEYE SIKIŞTI!"

TSK ve Suriye Milli Ordusu'nun ilerleyişi, terör örgütünü köşeye sıkıştırırken, terörist elebaşı Murat Karayılan, koalisyon ülkelerine "Hava sahasını kapatın" çağrısı yaptı. Örgüte yakın sosyal medya hesaplarında paylaşılan mesajında terörist Karayılan, "Şimdi bu koalisyon güçleri açıklamalarında bu işgale karşı olduklarını belirtmekteler. Eğer gerçekten de bu işgale karşılarsa o zaman Kuzey-Doğu Suriye hava sahasını Türk devletine kapatsınlar. Bunu yapmazlarsa, bu güçler samimi değildir, iki yüzlüdür" dedi. Terörist Karayılan'ın açıklamalarından örgütün kara propagandalarla Barış Pınarı Harekatı'nda hava sahasının kapatılmasını amaçladığı da ortaya çıktı.

480 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Milli Savunma Bakanlığı'nın verilerine göre etkisiz hale getirilen terörist sayısı 480 olarak açıklandı. Resulayn'da kontrol sağlanırken, Tel Abyad'da kırsaldaki köyler tek tek teröristlerden temizleniyor. Teröristlerin sivil halkın arasına karıştığı ve güneye doğru kaçtığı belirtilirken, çok sayıda teslim olan örgüt üyesi olduğu da bildirildi.

Kaynak: Teröristbaşı Karayılan'dan ABD'ye yardım çağrısı