Trump yine Tweet attı

“Türkiye-Suriye sınırında güvenli bölge oluşturulması çok büyük başarı”

Trump yine Tweet attı


ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye-Suriye sınırında güvenli bölge oluşturulması çok büyük başarı” diye yazdı.

  

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg yaptığı basın açıklamasında şiddetin dikkate değer bir şekilde azalmasından dolayı Suriye’deki gelişmeleri memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Stoltenberg, bugün yaptığı açıklamada, “Sahadaki bütün kuvvetlerin uluslararası insani hukuka tam saygı göstererek hareket etmesi önemlidir. Son gelişmeler, siyasi bir çözüme duyulan acil ihtiyacı vurgulamaktadır. NATO, yıllarca süren bu korkunç çatışmanın ardından bunu başarmak için Birleşmiş Milletlerin (BM) liderliğindeki çabaları tam destekliyor” dedi.

NATO Genel Sekreteri açıklamalarına, “DEAŞ’e karşı birlikte kazandığımız kazanımları korumamız önemli, NATO terörizme karşı verdiği mücadelede önemli bir rol oynuyor. Irak'taki eğitim görevimizi tartışacağız, çünkü DEAŞ’in geri dönmemesi için buradaki güvenlik güçlerine bu görev yardımcı oluyor” devam etti.

"ÇOK BÜYÜK BAŞARI"

ABD Başkanı Donald Trump da, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türkiye-Suriye sınırında güvenli bölge oluşturulması çok büyük başarı” diye yazdı.

Trump, Twitter üzerinden yayınladığı mesajında, “Türkiye-Suriye sınırında güvenli bölge oluşturulması çok büyük başarı. Ateşkes gerçekleşti ve askeri operasyon sona erdi. Kürtler güvende. Yakalanan DEAŞ’lılar da emin ellerde. Saat 11’de Beyaz Saray’dan bir açıklama yapacağım. Teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

Odatv.com