Türkiye 2022 yılına ‘merhaba’ dedi

VATANDAŞLAR İSTİKLAL CADDESİ’NE AKIN ETTİ

Türkiye 2022 yılına ‘merhaba’ dedi


Türkiye 2022 yılına ‘merhaba’ dedi

Türkiye genelinde, vatandaşlar 2022 yılına kutlama yaparak girdi. İstanbul Karaköy'de vatandaşlar davul ve zurnayla eğlenirken, insanların Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'ne akın ettiği görüldü.

VATANDAŞLAR İSTİKLAL CADDESİ’NE AKIN ETTİ

Her yılbaşında yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi’ne vatandaşlar bu yılda adeta akın etti. Yeni yıla dışarıda girmek isteyen vatandaşlar soluğu Taksim ve İstiklal'de alırken, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için önlem aldı.

Atlı birlikler ve zırhlı araçlarda hazır bekletilirken, alana giriş çıkışlarda polis tarafından vatandaşlar didik didik arandı. Meydandaki güvenliği sağlamak için devriye gezen ‘Atlı Polisleri’ gören vatandaşlar ve turistler cep telefonlarına sarılıp, fotoğraf ve video çekti.

Taksim Meydanı’na girişlerde kurulan uygulama noktasında alana giriş yapan kişiler hem üst aramasından geçirildi, hem de maske, hijyen ve mesafe konusunda uyarıldı. Polis araçlarındaki megafonlarla sürekli olarak maske, mesafe ve temizlik kuralına uyulması konusunda anonslar yaptı.

BEŞİKTAŞ’TA YILBAŞI COŞKUSU

Beşiktaş Belediyesi'nin düzenlediği yeni yıl konserine yüzlerce kişi katıldı. Düzenlenen etkinlikte Edis, Ozan Doğulu gibi ünlü isimler sahne aldı.

ERCİYES’TE MEŞALELİ GECE KAYAĞI

Yerli ve yabancı turistler, yeni yıl kutlaması için Erciyes’i tercih etti. Turistler, Erciyes’te meşalelerle gece kayağı yaptı. Kayak yapanlar, bölgede renkli görüntüler oluşturdu.

Soğuk havada variller içinde yakılan ateşle ısınan kayakseverler, DJ eşliğinde çalan müzikle eğlendi. Yerel sanatçılar da Erciyes’te ziyaretçilere konser verdi.

KADIKÖY’DE YENİ YIL KUTLAMALARI

Kadıköy’ün simgesi haline gelen Boğa Heykeli turist ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Bazı vatandaşlar heykelin üzerine çıkıp fotoğraf çekilirken, kimileri ise heykelin çevresinde davul zurna eşliğinde halay çekti.

Polis ekiplerinin yılbaşı kapsamında yoğun güvenlik önlemi aldı. TOMA ve zırhlı polis araçları ise herhangi bir olumsuzluk ihtimaline karşı hazır bekletildi.

SÖZCÜ