Türkiye Cumhuriyeti  Devleti'ni ve Cumhurbaşkanı’nı kim güçsüz göstermek istiyor?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi FETÖ'ye yardım eder konuma düşürenler kim?

Türkiye Cumhuriyeti  Devleti'ni ve Cumhurbaşkanı’nı kim güçsüz göstermek istiyor?
Türkiye Cumhuriyeti  Devleti'ni ve Cumhurbaşkanı’nı kim güçsüz göstermek istiyor?

Üç yılı aşkın zamandır Fatih Altaylı’nın "O görüntüyü yayına kim verdi" başlıklı yazısında anlattıklarını, anlatmaya çalışıyorum.

Ama kimse duymuyordu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın videolu bayram mesajında gözlerinin kapandığı görüntülerin tüm dünyaya servis edilmesi pandoranın kutusunu açtırdı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Erdoğan'ın gözlerinin birkaç saniyeliğine kapandığı görüntüler üzerine dikkat çekici bir yazı kaleme aldı.

Fatih Altaylı'nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Bu görüntülerin yayınlaması gerçek anlamda bir rezalettir. Bu bir canlı yayın olsa anlarım. Yapacak bir şey yoktur. Ama çekilmiş, montajlanmış ve servis edilmiş bir bantta böyle bir durumun gösteriliyor olması çok ama çok fenadır. Açık biçimde, çok yakınında birilerinin Cumhurbaşkanı’nı zor duruma düşürmek istediğine, zayıf göstermeye çalıştığına işaret eder."

Sonuçta bu görüntüyü sadece kendi vatandaşları ya da partilileri değil, tüm dünya izlemektedir."

"Dünyanın hiçbir ülkesinde, o ülkenin liderinin böyle bir görüntüsü göz göre göre banttan yayınlanmaz."

"Çünkü bu liderin durumunu dünya çapında tartışmaya açar."

"Açık bir zafiyet göstergesi haline gelir."

"Bu kabul edilebilir bir şey değildir."

"Bence bir ulusal güvenlik sorunudur."

"Ama muhtemelen bu konuda hiçbir şey yapılmayacak, Cumhurbaşkanı’nın böyle bir görüntüsünün yayınlandığından haberi dahi olmayacaktır.”

Sayın Altaylı, bir olaya şahit oldu. Şimdi anlatacaklarımı bilseydi, ne düşünürdü?

Foto: Ukrayna'da Cumhurbaşkanı  Erdoğan'a indirtilen Türk bayrağı...

Foto: Ukrayna'da Cumhurbaşkanı  Erdoğan'a indirtilen  kendi fotoğrafları...

Fatih Altaylı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Ukrayna’da dalgalanan Türk bayrağı ve kendi fotoğraflarının indirtildiğini bilseydi, ne düşünürdü?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türk Milleti’nin gözbebeği MİT’in ve güvenlik güçlerimizin dünya çapında küçük düşürüldüğünü, itibarsızlaştırıldığını, güçsüz gösterildiğini, Türkiye Cumhurbaşkanı’nın ülkesini yönetemiyor algısı oluşturulduğunu bilseydi, ne düşünürdü?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bu kumpası kuranların;  Türk Milleti’nin ev, aş ve iş verdiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Külliye’de ağırladığı Ahıskalıların içinden çıkan Hain Ahıska Çeteleri ve FETÖ’nün Ahıska İmamı olduğunu öğrenseydi, ne düşünürdü?

Ukrayna’da Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kendi partisinin kurucusuna operasyon yaptırıldığını öğrenseydi, ne düşünürdü?

Dünya çapında adak ve kurban pazarını FETÖ’nün elinden alan iş insanına, Ak Parti kurucusu bir gazeteciye, Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a operasyon yaptırarak, FETÖ’nün milyon dolarlık adak ve kurban pazarının önünün açtırıldığını öğrenseydi, ne düşünürdü?

Ukrayna’da MSB  Hulusi Akar ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun FETÖ’nün Ahıska ve Ukrayna imamı ile Aralık 2020 tarihinde bir masaya oturtulduğunu öğrenseydi, ne düşünürdü?

FETÖ’nün milyon dolarlık adak ve kurban pazarını koruma adına, e-ticaret sitesi üzerinden canlı hayvan satışı yapan iş insanının üç yılı aşkın zamandır Ukrayna’daki evine, ailesine, çocuklarına ve şirketlerinin başına dönmesinin engellendiğini öğrenseydi, ne yapardı?

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin adı kullanılarak, iş insanı ve gazeteciye yurtdışı çıkış yasağı koydurulduğunu, Devlet Bahçeli'nin FETÖ’ye alenen yardım  eder konuma düşürüldüğünü bilseydi, ne düşünürdü?

Yargılamalara fesat karıştıran, hakim ve savcılara, Ağır Ceza Mahkemesi’ne, İstinaf Mahkemesi’ne, Sayın Devlet Bahçeli’nin adı kullanılarak baskı yapılıp, yurt dışı çıkış yasağının devam ettirilmesini sağlayanların Pensilvanya’ya giderek, FETÖ liderinin önünde el pençe divan duran, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağında baş köşeye oturtulan bir şahıs olduğunu bilseydi, ne düşünürdü?

Dahası var!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kurban Bayramı öncesi yapılan kabine toplantısının bitiminde yaptığı açıklamada, MİT ve güvenlik güçlerinin terör örgütlerine yönelik başarılı operasyonları anlatılırken, 23 yıldır Şehit Aileleri ve Gazilerin haklarını savunan bir gazetecinin fotoğrafının fona verildiğini, altına da sahte bir isim konulduğunu bilseydi, ne düşünürdü?

Fatih Altaylı’nın tespiti doğrudur.

Bu görüntüleri tüm dünya izlemektedir.

Dünya istihbarat örgütleri takip etmektedir.

Bu olaylar Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı’nı tartışmaya açmaktır.

Bu ve benzer olaylar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Türk Milleti’nin gözbebeği MİT’i ve güvenlik güçlerimizi itibarsızlaştırmak, güçsüz göstermektir.

Bu durum kabul edilebilir bir şey değildir.

Bu durum, bir ulusal güvenlik sorunudur.

İnşallah,  bu sefer Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli bu skandallardan haberdar olur.

Ve devlet gerekeni yapar!

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mail: gundem@sehitlerolmez.com