Türkiye'de Strateji Savaşları! Yalan Dünyada Strateji Hataları!

Ey hıyanetten daha zalim olan merhamet! O kadar zalimsin ki düşmanımızı bile sevdirdin!

Türkiye'de Strateji Savaşları! Yalan Dünyada Strateji Hataları!

Türkiye'de Strateji Savaşları! Yalan Dünyada Strateji Hataları!

Ülke gündeminin tacizden ve tecavüzden geçilmediği bir dönemde, TRT’nin çektiği Yunus Emre dizisinden aldığım bir kıssayı sizlerle  paylaşacağım.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun AYM Başkanı Zühtü Arslan'ı hedefe koyup tartışmaya açtığı bir günde, TRT’nin muhteşem dizisindeki o kıssaya dikkat çekeceğim.

Site kapattıran, şimdilerde kendisi kapalı OdaTV’nin yaptığı Şeyh Fatih Nurullah'ın 12 yaşında küçük bir kız çocuğuna yönelik cinsel istismarını konu alan haberinin, Stratejik Hamlesi’nin;

- Cemaat ve tarikatları tartışmaya açtığı,

- Cemaat ve tarikatlara kapatılma korkusu yaşattığı,  

- Cemaat ve tarikatların  kapatılma korkusu ile Ak Parti ve Başkan Erdoğan’a içten içe cephe aldırttığı,

- Ak Parti'ye  oy veren tabanını kaybettirdiği günlerde, TRT’nin  Yunus Emre dizisinde geçen bir papazın  sözünü hatırlatacağım.

71 yıllık hayatında 15 yıl cezaevinde yatan,  ‘Son 40 yılda 5 kuşakla hapislerde yattım’ diyen Doğu Perinçek'in, ömrünün son demlerinde günah keçisi ilan edilmek üzere olduğu bir dönemde, Hristiyan alemi ile kavgalı olduğumuz bu günlerde, bir papazın keşfettiği merhamet’in gücünü, düşünmenizi isteyeceğim.

Düşmanlarımızı azaltıp, dostlarımızı çoğaltacağız”, “Dönem kızgın demiri soğutma dönemi” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gücünün zirvesinde, bu idealini gerçekleştirmek ten aciz kaldığı  bu günlerde, TRT’nin basit bir dizi üzerinden verdiği mesajın gücünü, görmenizi bekleyeceğim.

İşte o sihirli söz:

"Ey hıyanetten daha zalim olan merhamet !"

Bu nasıl bir sözdür böyle anlayan var mı a canlar? Gelin o vakit bu sözü anlatıverelim.

Haçlı Ordusu’nun Anadolu'ya ikinci seferi. Ordu askerleri Torosları aşıp Elmalı’ya gelirler. Sefer boyunca bu kadar adama ekmek lazımdır, aş lazımdır tabii. Ne yapmış kâfir? Çöreklenmiş ahalinin üzerine. Velhasıl bu Haçlı Ordusu Elmalı’ya yerleşince orada yaşayan kendi ırklarından Rumlarla birlikte hareket etmeyi umarlar ama o kadar orduya yardım etmek istemeyen Rum ahali bunlara isyan eder. İş o hale gelir ki Rumlar bu Haçlılar ile savaşır olurlar. Haçlı küffarı şaşkına döner. Hain derler o Rum ahaliye. Müslümanın kılıcından ziyade, Rum'un kendilerine hıyanetinden çeker hale gelirler. Derken Haçlı ordusu Elmalı’da teslim olur. Bitkin, sersefil, aciz duruma düşüp aman dileyen bu Haçlı askerlerine sahip çıkar Elmalı’daki Müslüman ahali. Öyle ya aman dileyen iblis olsa vurmak yakışık almaz! Onlar da öyle yapar, merhamet gösterir.

Rivayet edilir ki bu haçlı esirlerin üç bin tanesi bu merhametten etkilenip Müslüman olmuştur. İşte neticeyi gören Papaz Odon çaresiz haykırır… "Ey hıyanetten daha zalim olan merhamet! O kadar zalimsin ki düşmanımızı bile sevdirdin!"

Papaz da dese, hakikat hakikattir. Papazın diline düştü diye batıl olacak değil ya Hakikat! Böyle işte bu işler... Ey hıyanetten daha zalim olan merhamet! Kişi evvela merhametli olacak. Merhameti olmayanın dini olmaz!

Ya ne yapacaklardı? Aman dileyenleri öldürecekler miydi?

Savaş meydanında kılıç kalkan, hakikat meydanında merhamet!


Öldürmek kolay, oldurmak zor. Öldürmeye sebep çok. Davan vardır öldür, dost için öldür, post için öldür. Öldür ha öldür...

Hele bir oldur! Dava için oldur! Dost için oldur! Post için oldur!

Değil insana, yerde yürüyen karıncaya, gökte uçan kuşa merhametle bakmayan "olur" mu? Merhamet kaybolursa zulmet başını çıkartır. Boş kabı doldururlar! Sen merhametle doldurmazsan kibirle, hırsla, nefretle doldururlar!

Hikayeyi okudunuz!

28 Şubatçıların merhametsizliğini unutmadık değil mi? Arkasından gelen Ergenekon ve Balyoz sürecindeki merhametsizlikler de unutulmamıştır. 

Fatih’in İstanbul’un fethindeki stratejisine övgü düzerken, kendi yaptığımız stratejik hataları görmüyoruz.

Çünkü önümüzde bir aynamız yok!

Birileri Erdoğan'ı  indirmek için and içiyor!

Birileri MİT Başkanı Hakan Fidan’a kafayı takmış!

Birileri Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile kafayı bozmuş!

Birileri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu istifa ettirmeyi kafasına koymuş!

Birileri İbrahim Kalın ile, birileri Fahrettin Altun ile, birileri MSB Hulusi Akar ile, birileri Ak Parti ile, birileri CHP ile, birileri Kemal Kılıçdaroğlu ile, birileri Fatih Portakal ile, birileri Nevşin Mengü ile, birileri tarikat ve cemaatler ile, birileri Dilipak ile, birileri Ali Babacan ile, birileri Ahmet Davutoğlu ile, birileri Selahattin Demirtaş ile, birileri Canan Kaftancıoğlu ile, birileri Alaattin Çakıcı ile  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, AYM Başkanı Zühtü Arslan ile vs…

Şimdi "Ey hıyanetten daha zalim olan merhamet !" sözünü düşünürken aşağıdaki sorulara cevap verelim.


- 1960 ihtilalini yapanlar nerede?
- Başvekil Adnan Menderes’i idam edenler nerede?
- Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını idam edenler nerede?
- 12 Eylül ihtilalini yapanlar nerede?

12 Eylül’de 650 bin kişi gözaltına alındı, 1 milyon 683 bin kişi fişlendi, 50 kişi idam edildi, 171 kişi işkenceden öldü.

12 Eylül ihtilalinin lideri Kenan Evren nerede?

Daha dün denecek kadar yakın. Adliyede, bürokraside, medyada, emniyette, TSK’da, Üniversitelerde, iş dünyasında  vs. insanlara kan kusturan, kul hakkına giren, merhameti ve adaleti unutmuş olan  FETÖ nerede?

Görüyorsunuz bu işin sonu yok!

Ne kadar güçlü olursan ol. Ne kadar büyük stratejiler ortaya koyarsan koy, ‘merhamet’ten daha büyüğü yok!

Merhametten daha kalıcı olanı yok!

Bu dünyada bizden önce yaşayanlardan hatırda kalanlar, unutulmayanlar; merhametli olanlar!

Düşmanını yenmek istiyorsan, yıkılmamak istiyorsan, merhameti hatırla!

Hz. Peygamber’in “Merhamet etmeyene, merhamet edilmez” Hadis-i Şerif’i herşeyi çok güzel anlatıyor.

Düşmanla aynı akıbeti  yaşamak istemiyorsan, merhamet'in gücünü keşfet!

İşte o zaman mutlu olacaksın!

Mutsuzluk ve merhametsizlik acısını tatmayacaksın!

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mail: gundem@sehitlerolmez.com