Ukrayna Savunma Bakanı Umerov: Savunmamız emin ellerde!

"SAVUNMAMIZ EMİN ELLERDE!"

Ukrayna Savunma Bakanı Umerov: Savunmamız emin ellerde!


Ukrayna Savunma Bakanı Umerov: Savunmamız emin ellerde!

Ukrayna Savunma Bakanı Rüstem Umerov, Genelkurmay Başkanlığında yeni Başkomutan Oleksandr Sırskıy'i takdim töreninde konuştu.

Ukrayna Savunma Bakanı Rüstem Umerov, Genelkurmay Başkanlığında yeni Başkomutan Oleksandr Sırskıy'i takdim etti. Törende eski Başkomutan Valeriy Zalujnıy de hazır bulundu.

"SAVUNMAMIZ EMİN ELLERDE!"

Ukrayna Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, bugün Genelkurmay Başkanlığında yeni Başkomutanı takdim etme töreninin düzenlendiği aktarıldı. Savunma Bakanı Rüstem Umerov, yeni Başkomutan Oleksandr Sırskıy'ı takdim ederken, törende eski Başkomutan Valery Zalujnıy’ın hazır bulundu.

Törende Umerov, Zalujnıy’e zor zamanlarda gösterdiği liderlik ve yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, “Savunma Bakanı olarak Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Komutanlığının eylem ve kararlarına mümkün olan her türlü desteği garanti ediyorum. Savunmamız emin ellerde!” ifadelerini kullandı.

SIRSKIY YENİ GÖREVLERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Öte yandan yeni Başkomutan Oleksandr Sırskıy sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Kara Kuvvetleri saflarında kendisi ile birlikte görev yaptığı silah arkadaşlarına teşekkür ederek yeni görevleri hakkında şu açıklamada bulundu:

Yeni görevler gündemde. Her şeyden önce bu, uluslararası ortaklardan gelen modern silahlar konusunda cephedeki ihtiyaçları dikkate alınarak tüm askeri yönetim organların, birliklerin, grupların ve birimlerinin eylemlerinin açık ve ayrıntılı bir şekilde planlanmasıdır.

Muhabere birlikleri için gerekli olan her şeyin en hızlı ve en rasyonel dağıtımı ve teslimatı askeri lojistiğin ana göreviydi ve olmaya devam ediyor.

Cephenin istisnasız tüm ihtiyaçlarını bilmek ve her alandaki duruma hakim olmak, her düzeydeki karargahların görevidir.

Askeri yönetim organlarının personelinin niteliği, fikir ve planların geliştirilmesi ve başarılı bir şekilde uygulanması için çok önemlidir.

Askerlerin yaşamı ve sağlığı her zaman Ukrayna Ordusunun temel değeri olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Bu nedenle, muharebe görevlerinin yerine getirilmesi ile personel eğitiminin yoğunlaştırılmasıyla birliklerin yeniden düzenlenmesi arasındaki dengenin korunması her zamankinden daha önemli olmaya devam ediyor.

Yeni teknik çözümlerin tanıtılması ve insansız sistemlerin kullanımı, modern radyo-elektronik savaş araçları gibi başarılı deneyimlerin ölçeklendirilmesi, kurtuluş savaşımızda zafer kazanmanın gelecekteki yönlerinden biridir.

Yalnızca savaş araçlarının ve yöntemlerinin değiştirilmesi ve sürekli iyileştirilmesi bu yolda başarıya ulaşmayı mümkün kılacaktır.

Ve elbette güvenilir bir arka cephe, savaştaki genel başarının ana bileşenlerinden biridir.

qha