Ünlü ekonomist Mahfi Eğilmez'den son uyarı: Geliyor ki ne geliyor

Eğilmez, bir takipçisinin sorduğu soruya çarpıcı bir yanıt verdi.

Ünlü ekonomist Mahfi Eğilmez'den son uyarı: Geliyor ki ne geliyor


Ünlü Ekonomist Mahfi Eğilmez, Twitter hesabından “Yıllar önce söylemiştim, bir kez daha söylemekte yarar var: ‘Bilimden ayrılanı kurt kapar’” şeklinde bir paylaşım yaptı. Eğilmez, bir Twitter kullanıcısının Hazine’nin döviz cinsinden iç borçlanmaya gitmesiyle ilgili sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi.

Ünlü ekonomist Mahfi Eğilmez ekonominin gidişiyle ilgili dikkat çeken bir uyarı yaptı. Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Yıllar önce söylemiştim, bir kez daha söylemekte yarar var: ‘Bilimden ayrılanı kurt kapar’” ifadelerini kullanan Eğilmez, bir takipçisinin sorduğu soruya çarpıcı bir yanıt verdi.

Ekonomist Mahfi Eğilmez, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Yıllar önce söylemiştim, bir kez daha söylemekte yarar var: ‘Bilimden ayrılanı kurt kapar’” dedi.

mahfi1.jpg

'FAIR PLAY' SORUSUNA İLGİNÇ YANIT

Mahfi Eğilmez’in paylaşımının altına bir Twitter kullanıcısı “Hocam Hazine'nin döviz cinsi iç borçlanması konusunda bir yorumunuz yok mu? UEFA ya kulüp hesaplarına baktığı gibi bunlara da baksa olma mı?” şeklinde bir soru sordu.

mahfi2.jpg

Eğilmez ise soruya şu şekilde yanıt verdi:

“Keşke birisi bakıp da bir fair finance uygulasa. Adı üstünde iç borçlanma ve biz bunu dövizle yapıyoruz. Düşünüyorum da geçmişte birlikte buna karşı çıkmak için ne çok mücadele vermiştik”

mahfi3.jpg

Eğilmez, aynı kullanıcının “IMF bakmıyor mu” sorusuna ise “Para istemezsen bakmıyor” yanıtını verdi.

mahfi4.jpg

Kaynak Yeniçağ: Ünlü ekonomist Mahfi Eğilmez'den son uyarı: Geliyor ki ne geliyor