Yalıkavak Marina Otelleri Sofistike ve Lüks Butik Hizmetleri ile Konuklarını Bekliyor

Kişiye özel butik otel hizmetlerini benzersiz gizlilik ve güvenlikli

Yalıkavak Marina Otelleri Sofistike ve Lüks Butik Hizmetleri ile Konuklarını Bekliyor


Yalıkavak Marina Beach Otel ve Yalıkavak Marina Boutique Otel, kişiye özel butik otel hizmetlerini benzersiz gizlilik ve güvenlikli ortamında ve en yüksek kalitede misafirlerine sunmaya devam ediyor.

2020 yaz sezonu için bazı Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) ülkelerinden; oda fiyatı talep ve rezervasyonları gelmeye başladı.

Dünyanın 1 numaralı Lüks Süper Yat Marinası Yalıkavak Marina, deniz ve lüks yaşam tutkunları için bir durak noktası olmanın çok ötesinde; 12 ay boyunca aralıksız sunduğu lüks yatçılık, otel, restaurant, alışveriş hizmetleri ve sunduğu sofistike yaşam stili ile de dikkat çekiyor.

Türkiye ve dünya jet-setinin gözdesi Yalıkavak Marina, Bodrum’un lüks butik otelleri arasında yer alan Yalıkavak Marina Beach Otel ve Yalıkavak Marina Boutique Otel’i ile de Bodrum’un masmavi ve sofistike atmosferi eşliğinde, eşsiz manzarası ile unutulmaz deneyimler yaşatmanın yanı sıra dört mevsim açık kalarak misafirlerine hizmet veriyor.

Yalıkavak Marina otelleri, açıldıkları günden itibaren kişiye özel butik otel ayrıcalıkları, yalın, izole ve kendi içinde kompakt hizmetleri ile öne çıkıyor. Yalıkavak Marina Beach Otel ve hemen yanı başında yer alan Yalıkavak Marina Boutique Otel, denize sıfır konumu, kendine ait özel beyaz kumlu kumsalı, palmiyelerin arasında yemyeşil çimleri, muhteşem günbatımı manzaraları ve Y-Lounge&Restaurant Şefi’nin özel kahvaltı servisi ile konforlu ve huzurlu bir ambiyans sunuyor.

Yalıkavak Marina Beach Otel ve Yalıkavak Marina Boutique Otel, konuklarını ve çalışanlarını korumak için düzenli önlemlerini ve özel alınan dezenfeksiyon araçları ile prosedürlerini yoğunlaştırmaya ve etkili personel eğitimlerini de hızla vererek ışıldamaya devam ediyor.

Otellerini pandemi sürecinin başından beri kapatmadıklarını ve misafir kabul etmeye devam ettiklerini ileten Yalıkavak Marina Beach Otel ve Yalıkavak Marina Boutique Otel Genel Müdürü Zafer Canbaz, “Kültür ve Turizm Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’mızın talimatlarını takip ederek, yiyecek-içecek hizmetlerinin oda servisi şeklinde odalarda verilmesi, genel alanlarda misafirlerin bulunmaması gibi tedbirler alarak otellerimizi bu dönemde açık tutmayı başardık. Lüks butik otel hizmet anlayışımız ile misafirlerimize ayırdığımız şahsi alanlar ve verilen servis bir çok otelle kıyaslanamayacak kadar şu anda iyi durumda. Lüks ve konforun mükemmel karışımından oluşan tümü teraslı geniş 15 tek kişilik ve çift kişilik süite ev sahipliği yapan Yalıkavak Marina Beach Otelimiz ve 18 özel olarak dizayn edilmiş odaya sahip olan Yalıkavak Marina Boutique Otelimiz ile bu yaz da misafirlerimizin hizmetindeyiz.” dedi.

Bu yaza iç turizmin ağırlığını koyacağını ve son dönemde özellikle Avrupa’da normalleşmeye dönük adımların atılmaya başlandığını vurgulayan Canbaz, “Umuyoruz en kısa zamanda havayollarının pandemi dönemi sonrasında normale dönerek uçuş yasaklarını kaldırmaya başlayacak olması ile birlikte ülkemizi tekrar ziyaret edecek turistlerin olmaya başlayacağını düşünüyorum. Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) Bölgesi ve Avrupa’daki ülkelerden oda fiyatı talep ve rezervasyonları geliyor. Normalleşme takvimleri netleştikçe taleplerin de artacağını düşünüyorum.” diye belirtti.

Normal şartlar altında dahi açık büfe gibi kavramların günlük operasyonlarının hiçbir zaman bir parçası olmadığını ileten Zafer Canbaz; “Toplam 33 odamız ile misafirlerimizin her türlü yiyecek-içecek ihtiyacını kahvaltı da dahil olmak üzere odalarında veya otelimize ait plajımızda şezlonglarının başında verebilecek imkana ve insan gücüne sahibiz. Yeni dönemde en önemli konu odaların temizliği ve hijyeni olacak. Odaların rutin temizliği sonrasında, her bir oda kendi sahip olduğumuz dezenfekte makinası ile tek tek dezenfekte edilecek. Rutin oda temizlik uygulamamızı da hızlıca düzenledik. İnsan elinin değdiği her yer; TV kumandası, klima kumandası, elektrik açma kapama düğmeleri gibi hassas yerler özenle dezenfekte edilmeye başlandı. Odalarda geçmişte açıkta olmasında sakınca görmediğimiz, kahve fincanları, su bardağı, kaşık-çatal gibi oda aksesuarları tek tek temizlik sonrasında hijyen torbalarına konacak ve misafirlerimizin kullanımına bu şekilde sunulacak. Misafirlerimize daha iyi hijyen sunabilmek için odaların check-out sonrasında profesyonel dezenfektasyonunu yapacak personelimiz profesyonel bir firmadan eğitimlerini aldı. Plajda her şezlong-şemsiye ünitesi arasındaki mesafe minimum 10 metre olacak şekilde bir yerleşim düzeni olacak. Otellerimizin Türkiye’nin gururu Yalıkavak Marina’nın da bir parçası olmasının avantajını özellikle bu dönemde çok daha fazla hissedeceğiz. Marina bünyesindeki hemşire de her gün misafirlerimizi ziyaret edecek” diye detaylı izolasyon çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Dünya yatçılık sektörünün en prestijli kurumlarından biri olan The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından “2018-2019 Dünya’nın En İyi Süper Yat Marinası” ödülüne layık görülen Yalıkavak Marina’da bulunan Yalıkavak Marina Beach ve Boutique Otelleri, sadece otellerinin konuklarının kullanımına açık özel plajı, 7/24 oda servis yiyecek-içecek hizmetleri, az sayıdaki premium odaları ve hiç bir ulaşım aracı kullanmadan Yalıkavak Marina’nın sunduğu her türlü alışveriş, yeme-içme opsiyonlarına direk ulaşım imkanı gibi ayrıcalıkları sunmaya devam etmesi ile misafirlerinin her zaman yanında bulunuyor.