Yavaş’tan Oğan’a yalanlama: “Makam talebiniz oldu”

Kılıçdaroğlu’ndan hiçbir talebi olmadığını söyledi

Yavaş’tan Oğan’a yalanlama: “Makam talebiniz oldu”


Yavaş’tan Oğan’a yalanlama: “Makam talebiniz oldu”

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Kılıçdaroğlu’ndan hiçbir talebim olmadı” diyen Sinan Oğan’ı yalanladı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin bu Pazar günü yapılacak ikinci turunda Erdoğan’a destek vereceğini açıklayan Oğan yaptığı bir açıklamada, Kılıçdaroğlu’ndan hiçbir talebi olmadığını söyledi.

Mansur Yavaş sosyal medya hesabından, “Hayır Sinan Oğan bey, Sayın Kılıçdaroğlu’ndan makam talebiniz oldu. Hem de ‘Tabanımı ikna etmek için kamuoyuna deklare edilmesi gerekir, aksi halde ikna edemem’ dediniz. Cumhur İttifakı’ndan talebiniz olduğunu duymadık. Şimdi tabanınızı nasıl ikna edeceksiniz merak ediyorum” diye yazdı.


Yavaş ayrıca Oğan’ın TRT’de yaptığı “parlamentoda çoğunluğu kazanana destek vermeye karar verdiği” açıklamasına ilişkin bir paylaşımda daha bulundu. Mansur Yavaş, "Sayın Oğan, Sayın Kılıçdaroğlu ile görüşmeyi yaptığınızda TBMM'deki tablo belli olmuştu, böyle bir konuşma da gerçekleşmedi. Baştan bu kanaatte olsaydınız ve gerçekten istikrarı düşünseydiniz Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile hiç görüşmemeniz gerekirdi” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunda, oyların yüzde 5,17’sini alan Ata İttifakı'nın adayı Sinan Oğan, ikinci turda Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Erdoğan’a destek vereceğini bu hafta açıklamıştı. Oğan kararı öncesi Kılıçdaroğlu ile de görüşmüştü.

VOA