Adalet tanrısı orada mısın?

Gözlerini kapatıp masumlara bakacak mısın?

Adalet tanrısı orada mısın?


Yavuz Selim DEMİRAĞ YAZDI...

Adalet tanrısı orada mısın?

Ağır bir misyon yüklendim "Kumpas Davaları"nda olduğu gibi. "Gerçeğin günün birinde ortaya çıkmak gibi kötü huyu"nun peşindeyim. İktidar erkinin "Bir yıl içinde sonlandırın" talimatı ile, usul ve esasların hiçe sayıldığı duruşmalar neticesinde bol keseden "Ağırlaştırılmış müebbet cezaları" ile adaletin hiçe sayıldığı davaların takipçisi olmak yine bize düştü. Yeniçağ'daki yazılarım ve kitaplarımda ayrıntıları ile kaleme aldığım dosyalar kelimenin tam anlamı ile facia... Aynı araçta 4 personel 3 ü beraat biri ağırlaştırılmış müebbet. Gerekçesi "Bylock" o da sahte ama gariban uzman çavuş halen yatıyor.

Alışılagelmiş "At izi, it izi" deyimini yazmak bile zül oldu. İyi ki Yüksek Yargı var. Yargıtay'da haksız cezaların bozulması yüzde 67'leri buldu. Anayasa Mahkemesi de devrede. Kumpas davalarında Yargıtay ve Anayasa Mahkemesi'nin varlığına ne çok ihtiyacımız olduğunun tanıklarındanım. Kara Pilot Üsteğmen Emre Demir'in Yargıtay tarafından onanan cezası da bozuldu be dostlar. Bu sütunda yazdığım için böbürlenmek yerine; adaletin yerine gelmesi için çabalarımda onur duyuyorum.

Emre Üsteğmenin nişanlısı Avukat Şeyda, aslanlar gibi mücadeleyi bırakmadı. CMK 308'e göre itirazı kabul gördü. Bu uygulama herkese nasip olmaz. Daha önceki ucube kararlar gibi Üsteğmen Emre Demir'e verilen haksız karar şimdi incelemeye alınmış. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği karar, Yargıtay'ın ağır görevi esnasında gözden kaçtığı için onaylamıştı. "Şeyda, Hukuk Savaşçısı" nişanlısı, sevdalısının davasını takip edip, dilekçe üzerine dilekçe vererek "İnceleme kararı"nı çıkarttı. Emre Üsteğmenin komutanları ve yakınları ile görüştüm. Milyon dolarlık pilot eğitimini başarı ile bitiren bu genç kardeşimin suçsuz olduğundan eminim. Üstelik, aynı gün aynı araçta, aynı anda görev yapan genç subayların beraat edip görevlerine devam ettiğini de biliyorum. Emre Demir, hukuk kazasına uğradı. Yeniden yargılanınca beraat edeceğine ve görevine döneceğine eminim.

Mahkemelerin kanaat ölçüsünde genç subayların FETÖ ile ilişkilendirilmesinde tek satır irtibatı olmayan Emre, döndüğünde pilot olarak şerefle görevine devam edecektir. Bu çocuklara yazık etmeyelim. Ailesini tanıdım. Emre'nin FETÖ ile iltisakı mümkün değil. O'nun itiraf edecek durumu da yok. İtiraf değil de iftira atarak kendisini kurtaracak imkanı var iken, bunu gerçekleştirmemesi bile, O'nun ne denli mahzun olduğunun göstergesi değil mi?

Emre, Cumhuriyetimizin çocuğudur. Emre, milyon dolarlık pilotaj eğitiminden sonra, çıkınca, yine özel kuvvetlerde, o aslan yürekli çocukları operasyon merkezine indirecektir.

Sahi Adalet Tanrısı gerçekte var mısın?

Gözlerini kapatıp masumlara bakacak mısın?

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/adalet-tanrisi-orada-misin-487746h.htm