Karamollaoğlu'ndan 'helalleşme' yorumu: Kılıçdaroğlu, CHP'de devrim yapıyor

'TOPLUMLA BARIŞMA YÖNÜNDE ATILAN ADIMLARDIR'

Karamollaoğlu'ndan 'helalleşme' yorumu: Kılıçdaroğlu, CHP'de devrim yapıyor


Karamollaoğlu'ndan 'helalleşme' yorumu: Kılıçdaroğlu, CHP'de devrim yapıyor

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme yolculuğuna çıkıyorum' diyerek tüm siyasi partilere uzlaşıcı adım atmasını, ''Kılıçdaroğlu, CHP'de bir devrim yapıyor. Bu kolay değil. Elbette ki grubunun içinde farklı görüşlerde olanlar olacaktır. Genel gidişata baktığımız zaman biz gördüğümüz kadarıyla ya güveniriz ya da güvenmeyiz'' şeklinde yorumladı.

Haber Global kanalında yayınlanan 'Siyaset Özel' programına konuk olan Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "helalleşme" çıkışı ile değerlendirmelerde bulundu. ''Genel itibarıyla Kılıçdaroğlu'nun toplumun tamamını kucaklamaya yönelik adımlar attığını düşünüyoruz'' ifadesini kullanan Karamollaoğlu, ''Kılıçdaroğlu CHP'de bir devrim yapıyor. Bu kolay değil. Elbette ki grubunun içinde farklı görüşlerde olanlar olacaktır. Genel gidişata baktığımız zaman biz gördüğümüz kadarıyla ya güveniriz ya da güvenmeyiz.'' açıklamasında bulundu.

Karamollaoğlu, "helalleşme" tartışmalarına ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

"Helalleşme bir bakıma da özürdür. Merve Kavakçı Hanım milletvekili seçilmiş, Bülent Ecevit ve beraberindekiler çıktı, "Burası devlete karşı çıkma yeri değildir" dedi. Yemin ettirmediler. Kılıçdaroğlu da çıktı dedi ki, "Şimdi ki CHP, bu CHP değildir" dedi. Bu çok önemlidir. Bu toplumla barışma yönünde atılan adımlardır. Şunu baştan kabul edelim. Helalleşme her derde deva değil. Ama iyi bir adımdır. Ben bir hata yaptım, hatadan dönüyorum demektir. Her derde deva olmaz. Her yerde de ben helalleşmek denildiği zaman karşındaki insan illa buna olumlu cevap verecek değildir. Bu fiili suçları, mahkemeye intikal etmiş sorunları ortadan kaldırmaz. Ama çok büyük bir adım olur.

KILIÇDAROĞLU CHP'DE BİR DEVRİM YAPIYOR

Kılıçdaroğlu CHP'de bir devrim yapıyor. Bu kolay değil. Elbette ki grubunun içinde farklı görüşlerde olanlar olacaktır. Genel gidişata baktığımız zaman biz gördüğümüz kadarıyla ya güveniriz ya da güvenmeyiz. Biz söz gelimi bir Kudüs mitingi yaptık. Kılıçdaroğlu geldi, konuştu. Arkadaşlarımız dediler ki onun yaptığı konuşmayı siz yapmalıydınız dedi. Bunu yok mu sayacağız? Partisinde başörtülü bir üyenin bulunmasını istemeyenler oldu. Bunu yok mu sayacağız.

KARAR