Ak Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ ile bir akşam yemeği...

Alparslan Türkeş; “Nerede bir Ülkücü varsa orada bizim bayrağımız dalgalanır.

Ak Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ ile bir akşam yemeği...


Doç. Dr. Selçuk Özdağ ile bir akşam yemeği...

Merhum Alparslan Türkeş; “Nerede bir Ülkücü varsa orada bizim bayrağımız dalgalanır. ” Demişti.  Zaman Başbuğ'u haklı çıkardı.

Doç.Dr. Selçuk Özdağ, Ülkücü kimliğiyle Ak Parti'de...

Selçuk Özdağ, Ankara 1958 doğumlu. 55 yaşında. Enerjisine bakılırsa o hala Manisa Ülkü Ocakları Başkanı olduğu yıllardaki (1975) gibi 17 yaşında...

Selçuk Özdağ'ı, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon İzmir İl Müdürü olduğu yıllarda tanıdım. (2010) Çileli hayatını da o yıllarda öğrendim. Siyasi çalkantıların acımasız atmosferinde verdiği mücadele takdire şayandı.

Muğla Üniversitesi'nde “Dün İmam Hatipleri Refah partisinin arka bahçesi yapıyor diyerek RP’ni suçlayanlar bugün üniversiteleri CHP’nin arka bahçesi yapmak istemektedirler, müsaade etmeyeceğiz” şeklinde demeç verdiği için Muğla Üniversitesi ile ilişiği kesildi. 6 ay süren hukuk mücadelesiyle geri döndü. Bu seferde Danıştay 8. Dairesi tarafından Muğla Üniversitesi'nden uzaklaştırıldı.

Anayasa Değişikliği Halkoylaması sürecinde 'Bağımsız Ülkücüler Hareketi'nin liderliğini yaptı ve şehit ülkücülerin ruhunu şad edecek bir sinerji oluşturdu.

Doç. Dr. Selçuk Özdağ, şimdi Ak Parti Manisa Milletvekili.

TBMM'deki odası Türkiye'nin her köşesinden gelen vatandaşlarla dolup taşıyor. O şimdiden Manisa'nın çarıklı Milletvekili olmaya aday. Köy köy gezip Anadolu insanına moral veriyor. Ayşe Teyze'nin ayranını içip, derdini dinliyor. Bir köy çocuğu olarak, köy çocuklarına sahip çıkıyor.

Geçtiğimiz akşam Selçuk Özdağ İzmir'deydi. O, İzmir'de görev yaptığı yıllarda başlattığı bir geleneği devam ettirmek için İzmir'e geldi. İzmir'de tüm bürokratlar ayda bir bir araya gelerek birlikte yemek yiyor, sohbet ediyorlar. Geçtiğimiz akşam İzmir'in bürokratlarını biraraya getiren o yemeğe ben de katıldım.

İzmir'in icracı bürokratları, tüm müdürleri o yemekteydi. Ev sahibi Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir URALOĞLU idi.

Abdulkadir URALOĞLU İnşaat Mühendisi. Kendisi yemekten sonra Karayolları'nın çalışmaları hakkında detaylı bilgi verdi.

Türkiye'deki karayollarının diğer dünya ülkeleriyle kıyaslamalı gelişimini aktardı. İzmir'deki 35 projenin Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bölümlerinin son durumları hakkında kısa bilgi verdi.

Etkilendim, Türkiye ve gelecek nesiller adına sevindim. Karayolları bu performansta devam ederse, geleceğin Türkiyesi gerçekten mamur olur... Karayolları Genel Müdürlüğü, çalışmalarını 2033 yılına kadar planlamış.

Yemekte Doç. Dr. Selçuk Özdağ'ı yanımızda bulunca, güncel konuları da sorduk. Bürokratlar gazeteci sorularından sıkılmış olsalar da Sayın Özdağ tüm sorularımızı açık yüreklilikle cevapladı.

Zaman zaman terletmiş olsak da yemek, Sayın Özdağ'ın hoş sohbetiyle sona erdi. Bir sonraki toplantı günü ve ev sahibi belirlendi. Çaylarımızı içtikten sonra Karayolları Misafirhanesinden ayrıldık.

Merhum Türkeş'in ruhu şad olsun...

Nerede bir Ülkücü varsa orada bizim bayrağımız dalgalanır. 

Tarih: 2013-12-03 21:28:38

*

Bu köşe yazısı  03 Aralık 2013 tarihinde www.yerelgundem.com  haber sitesinde yayınlanmıştır.

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mail: gundem@sehitlerolmez.com