Musavat Dervişoğlu ile ikindi çayı!

Dervişoğlu "Sevdası Türkiye olan herkese kapılarımızı açtık"

Musavat Dervişoğlu ile ikindi çayı!
Musavat Dervişoğlu ile ikindi çayı...

Bugün Ülkücü camianın efsane isimlerinden yazarımız Orhan Akman ile MHP İzmir İl Başkanı Musavat Dervişoğlu'nu ziyarete gittik. Orhan Akman MHP İl Başkanlığı'nın kapısını bulamadı! Ben de yeni taşındıktan sonra gitmemiştim, sorarak İl Başkanlığı binasını bulduk ve girdik.

Samimi ve sıcak karşılandık.

Sayın Dervişoğlu ve İl Başkan Yardımcısı Emre ERYILDIRAN ile uzun uzun sohbet ettik. Bol bol çay içtik. MHP'de dumansız hava sahası yok! Bir de eski Ülkücülerin buruk buluşması olunca, çaylar ve dumanlar ciğerlere bir başka çekildi.

Musavat Dervişoğlu, MHP ve kendisi hakkında yazdığımız tüm eleştirel yazıları okumuş. Hepsini bir bir sordu. Benim bile unuttuğum yazılarımın en ince detaylarını hatırlattı, cevaplarını da verdi.

Sohbet esnasında bir konuyu iletmiştim. Biz çayları içerken konuyla ilgili araştırma yapıldı ve biz ayrılmadan önce de net rapor geldi. Doğrusunu söylemek gerekirse bu hıza ve ilgiye en önemlisi de duyarlılığa hayran oldum. Musavat Dervişoğlu teşkilatına hakim. Teşkilatı çok büyük saygı ve sorumluluk içinde. Bir ara kendimi rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş'in yanında gibi hissettim. Sayın Dervişoğlu'nun ses tonu ve hareketleri inanılmaz derecede Başbuğ'a benziyor.

Sohbetimiz MHP'nin ve İzmir İl Başkanlığı'nın izlediği politikalar üzerine yoğunlaştı. Sayın Dervişoğlu "Sevdası Türkiye olan herkese kapılarımızı açtık" dedi. MHP İl Başkanlığı bünyesinde bu adla bir de toplantı salonu oluşturmuşlar. İlk önce bizi de bu salona almışlardı. Bu salonda "Sevdası Türkiye" olan herkes toplantı yapabiliyormuş. Sayın Dervişoğlu, "başka siyasi partililer de istediği zaman bu salonda toplantı yapabilirler" dedi.

Tek şart "Sevdalarının Türkiye" olması gerekiyor.

Musavat Dervişoğlu'nu fazlasıyla açık yürekli ve radikal buldum. Sayın Dervişoğlu İzmir'de olup biten herşeyin farkında. CHP'nin bu günlerdeki ilginç politikalarını beğeniyor! Böyle devam etmeleri halinde referandum öncesi kaybettikleri açığı kapatabileceklerini düşünüyor.

***

MHP, "Sevdası Türkiye" olan herkesi partiye bekliyor. Eski Ülkücüler ise MHP'nin kendi ayaklarına gelmesini istiyor. MHP İl Başkanlığı'ndan ayrıldıktan sonra bindiğimiz taksinin şoförü, genç delikanlı da MHP'li imiş.

-"Abi ben Gültepe'de idim, babam eski solcu Kurtuluş grubundan. Ben askerde Ülkücü oldum, askerden döndükten sonra da teşkilatta görev aldım. Çok güzel günlerimiz oldu. Birlik beraberlik vardı. Akşamları kahvehane sohbetleri, ev ziyaretleri ve daha bir çok güzel etkinlik işte...

Ben ve arkadaşlarım, hepimiz unutulduk. Ne arıyorlar ne de soruyorlar" dedi.

Genel seçim ve referandumdaki tavrını sordum.

Oyunu AK Parti'ye vermiş, referandumda da HAYIR demiş.

Sayın Devlet Bahçeli ve Musavat Dervişoğlu'na duyuruyorum.

Ülkücüler, ayaklarına çağrılmak yerine, ayaklarına gelinmesini, başlarının şevkatle ve özlemle okşanmasını istiyor.

MHP farklı arayışlar yerine bu refleksi gösterebilirse, ana muhalefet koltuğuna oturabilir.

MHP ile ilgili genel bir endişemi sizlerle paylaşmak istiyorum. MHP, CHP'nin BDP ittifakını aratmayacak adımlar atarsa, şaşırmayın...

Ben duyduğumda çok şaşırdım.

Tarih: 2010-11-23 05:33:23

Bu köşe yazısı   23 Kasım 2010 tarihinde  www.yerelgundem.com ve www.liderler.net  haber sitesinde yayınlanmıştır.

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mail: gundem@sehitlerolmez.com