Ak Parti ve Başkan Erdoğan’a FETÖ Operasyonu’nda  Altın Vuruş, YARSAV eski Başkanı  Eminağaoğlu’ndan!

FETÖ'nün siyasi ayağı yangını hızla büyüyor, önlem alınmazsa herkesi, her şeyi yakıp geçecek!

Ak Parti ve Başkan Erdoğan’a FETÖ Operasyonu’nda  Altın Vuruş, YARSAV eski Başkanı  Eminağaoğlu’ndan!


Ak Parti ve Başkan Erdoğan’a FETÖ Operasyonu’nda  Altın Vuruş, YARSAV eski Başkanı  Eminağaoğlu’ndan!

Şeytan ayrıntıda gizlidir derler.  Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’nun sık sık dile getirdiği FETÖ’nün siyasi ayağı iddiaları boyut değiştirdi. 

Bahçeli ve Kılıçdaroğlu ima yoluyla, FETÖ’nün siyasi ayağı olduğu iddiası ile Ak Parti’ye mesaj  gönderiyordu. 

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında uzun yıllar siyasi partilerden sorumlu savcı olarak görev yapan Yargıçlar ve Savcılar Derneği (YARSAV) eski başkanı Avukat Ömer Faruk Eminağaoğlu Meclis'te olan partilere, "AKP'nin kapatılması için başvuru yapın" çağrısı yaptı.Sosyal medya hesabından iki ayrı Tweet atan Eminağaoğlu birinci mesajında şu çağrıyı yaptı:"TBMM'deki grubu olan her bir partinin; FETÖ'nün siyasi ayağı olduğu iddia edilen AKP'nin bu nedenle kapatılması için suç olan olmayan "aykırı" eylemleri içeren bir dosyayla,

Siyasi Partiler Yasasının 100'üncü maddesi uyarınca Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına başvurma ve aksi karar çıkarsa bu karara itiraz hakları söz konusu…"  (Yeniçağ – Orhan Uğuroğlu)

Türkiye, İlker Bağbuğ’un ifadeye çağrılmasını tartışırken, YARSAV eski Başkanı Avukat Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun  Meclis'te grubu olan partilere, "AKP'nin kapatılması için başvuru yapın" çağrısı, siyaset dünyasına bomba gibi düştü.

AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı’nın, CNN Türk’te yayınlanan FETÖ’de ‘siyasi ayak’ tartışmalarıyla ilgili;

“İktidara geldiğimde sanki kendi kadrolarım vardı da çok muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim?

Hayır.

Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı ve bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldık.” Açıklamasının Eminağaoğlu’nun TBMM’ye yaptığı çağrı sonrası gelmesi,  Ak Parti’ye içeriden bir operasyon mu yapılıyor, sorusunun sorulmasına neden oldu.

Eminağaoğlu Meclise bir çağrı yapıyor,  Ak Parti içinden birileri de çıkıp Eminağaoğlu’na hazır belge sunuyor. 

Bu durum  ilginç ve şaşırtıcı değil mi?

FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili İlker Başbuğ’dan sonra Dursun Çiçek de avukat kızı İrem Çiçek ile birlikte İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek ifade verdi.

İfade sonrası adliye önünde açıklama yapan Çiçek; 

 “Yargılandığım Ergenekon, Balyoz gibi kumpas davaları bir FETÖ organizasyonudur. 25 Haziran 2009’da askerlerin sivil yargıda yargılanmasının önünü açan yasa değişikliğinin olağan yasalaşma sürecine aykırı olarak, komisyonda yasa tasarısının tartışılma, eleştirilme ve son halinin genel kurulda görüşülmesi için sunulması gibi aşamalar atlanarak, 13 dakikada, gece yarısı saat 01.00’de Meclis’te çok az sayıda milletvekilinin olduğu zamanda dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve bakan yardımcısı İbrahim Okur tarafından anayasaya ve usule aykırı bir düzenleme ile alelacele geçirilmiştir. Nitekim Anayasa Mahkemesi, bu düzenlemeyi muhalefetin başvurusu üzerine iptal etmiştir” ifadelerini kullandı.  

Dursun Çiçek, ‘FETÖ’nün siyasi ayağını soruşturmaya buradan başlayın’   dediklerini Ak Parti’yi FETÖ’nün siyasi ayağı olmakla suçlamadıklarını söyledi.

Ortalama bir kaç hafta içinde cereyan eden bu hadiseler,  Ak Parti için büyük bir tehlikenin adım adım geldiğine işaret ediyor.

TBMM içinden hiçbir siyasi partinin Ak Parti’nin kapatılması için  Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuracağını düşünmüyorum.

Ancak benzer olayların artması,  Ak Parti’yi çıkışsız bir yola doğru sürükleyebilir. Ak Parti  eskisi gibi başarılı stratejiler üretemiyor. O nedenle askeri şahısların özel yetkili mahkemelerde yargılanmasıyla ilgili yasa çalışmasında imzası olan isimler için yargı yolu açılırsa veya böyle bir ihtimal ortaya çıkarsa,  Ak Parti içinde ciddi bir istifa furyasını tetikleyebilir.

Bu da Ak Parti’nin sonu olur.

Ali Babacan’a, Sadullah Ergin’i  partiden uzaklatır çağrılarının,  baskı düzeyinde olmasının arkasında,  büyük bir tsunami beklentisi olabilir.

Tsunami başlarsa, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu da içine alabilir. 

Burhan Kuzu gibi  FG ile fotoğraf çektiren,  Pensilvanya’ya giden, bu konuda TV ve gazetelere konuşan  SİYASETÇİLERİN  hepsi  benzer şekilde FETÖ’nün siyasi ayağı kazanına atılabilir.

TBMM’ye Ak Parti’nin kapatılması için çağrı yapan, YARSAV eski Başkanı Eminağaoğlu gibi düşünen ve bu konuda ciddi dosyalar hazırlayan  çok sayıda  grup ve gruplar olduğu sır değil. 

Sabahattin Önkibar bu konuda çok net konuşuyor. Binlerce Ak Parti’linin ceza evlerine atılacağını youtube kanalında açıktan ilan etti.

Ak Parti üst yönetimi ve Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan, göstere göstere gelen operasyonlara karşı, etkili bir strateji geliştirmezse,  Ak Parti içinde  büyük felaketler yaşanabilir.

Yangın, küçük, küçük başlar, bir anda her yeri sarar.

Ak Parti çıkarılmak istenen yangın ile ilgili bir önlem alamazsa, tüm kazanımlarını kaybeder.

Ne yapabilir?

FETÖ  soruşturmalarıyla ilgili  TBMM'de grubu bulunan tüm siyasi parti temsilcilerinden oluşan bir  komisyon kurarak, FETÖ soruşturmalarının sağlıklı yürütülebilmesi için  yeni kriterler belirleyerek, yargıdaki tıkanıklığın  önünü açabilir.

FETÖ soruşturmalarının 48 -50 milyon insanı etkilediği bir süreçte, gözler ister istemez siyasi ayağa çevrilecek.

TBMM'nin yasama yetkisi ve görevi sorgulanır hale gelecek. Milletvekilleri tedirgin olacak.  (İlker Başbuğ son çıkışı ile bu konuyu  tartışmaya açmıştı.)

TBMM, FETÖ'nün siyasi ayağı depremine maruz kalırsa;  ülke, sonu kestirilemeyecek kaoslarla karşılaşabilir.

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mail: gundem@sehitlerolmez.com