Ak Parti'ye ve Başkan Erdoğan'a darbe yapıldı mı, yapılacak mı?

Nitelikli Darbe, Yeni Nesil Darbe, 21 Yüzyıl Darbesi

Ak Parti'ye ve Başkan Erdoğan'a darbe  yapıldı mı,  yapılacak mı?


Türk siyaseti darbe tartışmalarının içine düştü. CHP’nin basit eleştirileri,  Ak Parti camiasında tedirginlik yarattı.  MSB Akar dışında herkes konuştu. Bir tek Bakan Akar konuşmadı.  Evet darbe tehlikesi var da demedi, yok da demedi.

Ülkenin kafası karışık. Korona gündeminin de üstüne çıkan bir darbe söylemi var ama darbeyi kim yapacak sorusu cevapsız.

TSK darbe yapar mı, bilinmiyor.

TSK’da hangi eğilimler güçlü, bu da bilinmiyor.

Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu sık sık Doğu Perinçek’i öne sürüyor.

Perinçek de ülkeyi perde arkasında yönettikleri izlenimi veren açıklamalar yapıyor.

Eğer ülkeyi Perinçek ekibi yönetiyorsa, neden darbe yapsın ki, zaten yönetiyormuş!

Perinçek ekibinin darbeye ihtiyacı mı var?

Bence yok. 

Peki darbe tartışmaları nereden çıktı? CHP’nin TSK içinde bir ekibi olabilir mi? CHP, TSK içinde bir darbeyi tetikleyebilir mi?

Bu sorulara cevap vermek kolay değil. 

TSK, 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi ile “Milliyetçi, Muhafazakar” personelini tasfiye etti. Her ne kadar adı FETÖ operasyonu olsa da 15 Temmuz karanlığında TSK’da Tayyip Erdoğan isminin konuşulmadığı dönemde Erdoğan’a arka çıkanlar dahi tasfiye edildi.

TSK, tek sesli hale geldi. TSK içinde bir grup darbe yapmak isterse, önünde bir engel kalmamış oldu.

Ben tüm bu varsayımları ve görünen unsurları bir kenara atarak, darbenin makas ve yöntem değiştirdiğini söylemek istiyorum.

Türkiye'nin tartıştığı darbe, 16 Temmuz 2016’da oldu. 15 Temmuz karanlığında 16 Temmuz Nitelikli Darbesi hissedilmedi bile. Hala hissedilmiyor. 

İzmir’de "Fethullah Gülen’in damadıyım" diye gezen, her faaliyetini Bekir Baz ile birlikte  yürüten  Ak Parti yöneticisi binlerce sahte FETÖCÜ listesi hazırladı. İzmir’de FETÖ Operasyonlarını FETÖ muhaliflerine ve FETÖ’nün düşman ilan ettiklerine yönlendirdi.

Bu durum tüm belgeleriyle ortada.   Ağır Ceza Mahkemesi’nin duruşma tutanaklarında ve sahte belgeye konu olan şahısların savcılığa verdikleri dilekçelerle sabit.

Ak Parti  CHP’nin son çıkışlarından tedirgin oldu.

Bu bir gerçek. 

Peki neden tedirgin oldu? 

Bence, İzmir’de FETÖ Operasyonlarını FETÖ muhaliflerine ve FETÖ’nün düşman ilan ettiklerine yönlendiren Ak Parti’nin yerel yöneticilerinin CHP’lilerle olan ticari ve sosyal ilişkileri  nedeniyle.

Ben devlet imkanlarına sahip değilim.  Devlet araştırsın, Türk Milleti'ne kumpas  kuranları  bulup çıkarsın, adalete teslim etsin.

FETÖ Operasyonlarını FETÖ muhaliflerine ve FETÖ’nün düşman ilan ettiklerine yönlendiren bu kişiler tek başına değil. 

Bu kişilerin bağlantılarına baktığınızda, Hazine ve  Maliye Bakanı Berat Albayrak’a kumpas kuranların da bu ekip  içinden olduğu görülüyor. 

O kumpas Berat Albayrak’a kurulmadı. Doğrudan Ak Parti Hükümeti’ne ve Başkan Erdoğan’a kuruldu. 

Berat Bayrak’a kurulan kumpas değil, kılık değiştirmiş DARBE’dir.

05 Haziran 2018 günü “Seçimden sonra Ak Parti’ye FETÖ Operasyonu” geliyor diye yazan Yusuf İnan, o yazıdan bir ay, bir hafta sonra dünya çapında itibarsızlaştırılarak gözaltına alındı.

SUSTURULDU...

FETÖ  ve CHP mağduru, Ak Parti kurucusu, 22 yıldır Şehit Aileleri’nin haklarını savunan bir gazeteci,  neden küresel anlamda itibarsızlaştırma kampanyasına maruz kaldı? 

Ak Parti Hükmeti endişe etmekte haklı. 

Kurt gövdeye girmiş, dostlar düşmanlarla anlaşmış. 

05 Haziran 2018 günü “Seçimden sonra Ak Parti’ye FETÖ Operasyonu” geliyor uyarısı sonrasında karalama kampanyalarında rol alanlar kimler?

Tüm kumpasların merkezinde İzmir var. Kumpasın en önemli aktörleri Ak Parti’nin koruması ve kollaması altında. 

FETÖ Operasyonlarını FETÖ muhaliflerine ve FETÖ’nün düşman ilan ettiklerine yönlendirenlerle ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir çalışması var mı, bilmiyoruz. 

Anketlere bakılırsa Ak Parti ve Başkan Erdoğan Türkiye genelinde oy kaybediyor.

Lütfen dikkat...

Adı FETÖ soruşturması. Soruşturma geçirenler, yargılananlar, cezaevlerinde yatanlar Ak Parti kurucusu, Ak Parti tabanı.

Oy kaybının nedeni açık değil mi?

Basit iki örnek vereyim. Manisa eski İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz FETÖ’den tutuklandı, 4 -5 ay cezaevinde yattı. Ben çok net biliyorum ki, Hayrullah Solmaz FETÖ’nün hedefindeydi.  Hayrullah Solmaz’a kurulan kaset komplosunun arkasından FETÖ çıkmıştı.

Hayrullah Solmaz, Ak Parti  Manisa kurucu il başkanıydı.

İkinci örnek;

Ülkücü camianın beyin takımından İrfan Sözmez.  Ülkücü camiayı Ak Parti'ye getiren isim. O da FETÖ'den tutuklandı ve 4 -5 ay cezaevinde yattı.  İrfan Sönmez, 12 Eylül Manisa  Ülkücü Gençler Davasında Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ile birlikte 10 yıl cezaevinde yattı. O davada iki ülkücü idam edildi.

Herşey açık değil mi?  Adamlar  FETÖ operasyonu adıyla Ak Parti'ye güç veren her dalı kesmiş. 

Başkan Erdoğan ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak DOĞRUDAN bu yapının hedefindedir.

Eski tür bir darbe olmasa bile, Nitelikli Darbe faaliyetleri süratle devam ediyor. 

Siz bu darbeyi küçümseyebilirsiniz. Rakamlar ve anket sonuçları bu darbenin yaptığı tahribatı açıkça ortaya koyuyor. Bu darbe sadece Ak Parti ve Başkan Erdoğan’â yapılmadı. Bu darbe, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yapıldı ve yapılıyor. Ekonomideki sarsılmanın temelinde  Nitelikli Darbe var.

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminden bu günde soruşturma geçirenlerin sayısının BİR MİLYONU aştığı biliniyor.

1 Milyon soruşturma geçiren kişi.
1 Milyon eş
1 Milyon anne
1 Milyon baba
1 Milyon dede
1 Milyon nine
1 Milyon amca
1 Milyon dayı
1 Milyon teyze
3 Milyon çocuk
1 Milyon komşu
1 Milyon arkadaş vs…

Bu süreçte soruşturma geçiren kişiler, aileleri ve çevreleriyle beraber cezalandırıldı. Daire öyle büyütüldü, öyle büyütüldü ki,  Ak Parti’ye oy veren ortalama 40 milyon insan FETÖ soruşturmalarından etkilendi.

Ne oldu da herşey çok güzel giderken bir anda tepetaklak oldu?

Dünya devletlerinin kıskandığı  Türkiye, bir anda kargaşaya ve karanlığa sürüklendi.

Adalet Bakanı Gül  benim bu sayıları vermemden sonra, sayıları 50 milyon bile olsa FETÖ soruşturmaları devam edecek açıklaması yaptı.

Ben de istiyorum, bana 20 yıl işkence hayatı  yaşatanlar, şirketlerimi batıranlar, telefonlarımı dinleyenler,  gazetemi batıranlar, Adli Mobbing uygulayanlar, çocuklarımın rızkını avukatlara verdirenler cezasını çeksin. 

Ama bu zulümleri yapanlar, rol alanlar kaçtı gitti. Bu kişilerin adı FETÖ ile anılmıyor bile. 
Nerede FETÖ muhalifi, FETÖ tarafından düşman ilan edilen varsa, en büyük FETÖ İMAMI ilan ediliyor.

Bunları kim yapıyor?

Başkan Erdoğan ve Ak Parti Hükümeti,  Ak Parti Kurmayları kendilerine ve ülkeye kumpas kuranları ortaya çıkarmalı,  adalete teslim etmelidir.

Düşünün, Pensilvanya’ya giderek Fethullah Gülen’i defalarca ziyaret edenler, makam ve mevki sahibi olanlar, zenginleşenler, Ak Parti’ye, Başkan Erdoğan’a düşmanlık yapanlar, Emine Erdoğan’ın başörtüsüyle alay edenler soruşturma bile geçirmezken; FETÖ mağdurları, FETÖ tarafından düşman ilan edilenler, EN BÜYÜK FETÖ İMAMI ilan ediliyor.

İşin boyutuna bakın;

İşin içinde Ahıska Çeteleri var.  Tüm organizasyonlarda FETÖ ile iç içe olan bir konsolos var. CHP’li adliye çalışanları var. CHP üyeleri, belediye başkanlarının  yakın akrabası adliye çalışanları var.  Ak Parti yöneticileri var. Fethullah Gülen’in dizinin dibinden ayrılmamış Külliye çalışanı var. Ak Parti ve Başkan Erdoğan düşmanı, şimdi  maskeli gazeteciler var. 

Bu şartlarda, Ak Parti tabi ki de tedirgin olmalı.

Şahsen ben de tedirginim.

Bu örgüt öyle böyle bir örgüt değil. Ak Parti’yi içten içe kemiriyor. Birgün gelecek, o gün çok uzak değil, Ak Parti’nin tüm bağırsakları dışarı çıkacak, kimin yaptığı belli olmayacak.

İşte Nitelikli Darbe, Yeni Nesil Darbe, 21 Yüzyıl Darbesi bu…

İster korkun, ister radikal önlemler alın.

Ben gazeteciyim. Gördüğümü ve bildiğimi yazarım.

Benim görevim buraya kadar.

Ben gördüklerimi ve bildiklerimi yazdım, kamuoyunu bilgilendirdim.

Bundan sonrası devletin görevi...

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023