AK Parti ve MHP’den Özgür Özel’e tepki: En son Engin Özkoç böyle konuşmuştu

Ülkücü hareket sana haddini bildirmeyi bilir

AK Parti ve MHP’den Özgür Özel’e tepki: En son Engin Özkoç böyle konuşmuştu


AK Parti ve MHP’den Özgür Özel’e tepki: En son Engin Özkoç böyle konuşmuştu; ülkücü hareket sana haddini bildirmeyi bilir

CHP’li Özel’in yaptığı basın toplantısı, tansiyonu yükseltti. MHP, “sözde CHP sözcüsü olarak nitelediği Özgür Özel’i Bahçeli’den özür dilemeye davet etti

Özgür Özel, dün TBMM’de yaptığı basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

Saray rejiminin sonu geliyor. O son bu Atatürk’ün kemiklerini sızlatacak bütün atamaları, bütün liyakatsizlerin de sonunu getirecek. Herkes şunu bilsin bütün devlet memurları, görevini devlet memuru gibi yapan devlet memurları, hangi ülkeye hizmet ettiğini bilen çok değerli bürokratlar hiç korkmasınlar. Türkiye Cumhuriyeti devleti gelir, saat gibi işlemeye başlar. O saatin en değerli çarkları da siz olursunuz. Eğer ki koltuğunuza liyakatle oturdunuz, devletinize sadakatle çalışıyorsanız.

Özgür Özel, konuşmasının bir kısmında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 28 Nisan’da yaptığı açıklamadaki “Hiç kimse de Müslüman mahallesinde salyangoz satma küstahlığına, bunu da aklama ve haklı çıkarma kütüklüğüne heves etmemelidir” ifadesini eleştirdi ve şunları söyledi:

Sivas katliamının olduğu gün Sivas Hakikat Gazetesi bu manşetle çıktı. AK Parti ve MHP'ye çağrıda bulunuyoruz. Bu beyhude işlerle, sadece CHP'yi ve toplumun bir kesimini şeytanlaştırarak, kendinize iktidar devşirme hevesinden vazgeçin. Bu açıklama sebepsizce yapılmadı. Bu cümle özel seçilmiş cümledir. Bu cümle, bize Sivas katliamını, azmettirici slogan cümlesini ifade etmektedir.

Özel’in “Saray rejimi” ifadesine AK Parti’den, Bahçeli’ye yönelik eleştirilerine MHP’den tepki geldi.

AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, sosyal medya hesabından CHP’nin bir diğer grup başkanvekili Engin Özkoç’un TBMM’de yumruklu saldırıya uğramasına sebep olan ifadelerine atıfla şunları yazdı:

CHP'li Özgür Özel, Türkiye Cumhuriyeti Devleti için “Saray Rejimi” ifadesini kullanmış ve hadsizce konuşmuş. Devlet memurlarını da tehdit etmiş. En son Engin Özkoç böyle konuşmuştu! Kendini darı ambarında sanan aç tavuklar ile CHP yöneticileri başa baş yarışır.

Özel’e tepki gösterenlerden birisi de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun oldu. Altun şu mesajı paylaştı:

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin başarısını hazmedemeyip halkın iradesiyle seçilen Cumhurbaşkanımızın ve Hükümetinin meşruiyetine dil uzatan ve aba altından sopa gösteren hadsizler bilmelidir ki Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları hiçbir tehdide boyun eğmez.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman da Özel’in Bahçeli’yi eleştirdiği sözlerine şu ifadelerle tepki gösterdi:

HDP, İP ve CHP’nin ortak sözcüsü gibi konuşan CHP’li Özgür Özel’in her açıklaması bir öncekinden daha vahim. Kandil ve Pensilvanya’nın “özel” çocuğu, Sayın Genel Başkanımızın dünkü açıklamaları üzerinden hadsizce provakatif söylemler geliştirmektedir.

Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin promterı da, bilgisayarı da büyük Türk milletine bağlıdır. Ancak kaset kumpası ile Genel Başkanlık koltuğuna oturan Genel Başkanınızın ve onunla beraber siyasi kariyeri yükseltilen senin göbekten nereye bağlı olduğunuz merak konusudur.

Müslüman mahallesinde salyangoz sattırmayız.” sözü üzerinden Sivas katliamında yaşanan acılara gönderme yapıp Genel Başkanımızı katliama teşvik ile suçlamak senin de, partinin de, arkanızdakilerin de haddi değildir. Haddini bil! Ülkücü Hareket sana haddini bildirmeyi bilir!

Sivas katliamında yaşanan acılara dair bir sorgulama yapmak istiyorsan dönemin SHP’sinin iktidarda olduğunu düşünürsek bir özeleştiri ile başlayıp ardından zillet ittifakı oluşturduğun seçim ortaklarını sorgulayabilirsin.

Alevi İslam inancına mensup kardeşlerimizi istismar etmeye kalkan ucuz CHP zihniyeti; bu rezil açıklama ve iğrenç itham ile siyasetin ötesine geçmiştir. Sözde CHP sözcüsünü bir an önce Sayın Genel Başkanımızdan ve camiamızdan özür dilemeye davet ediyorum.

 

Independent Türkçe