Akşener'den Erdoğan'ın sözlerine yanıt: Önce kendisi adaylığını açıklasın

'BAŞKANLARINA GICIKLIKLARINI BİZİM ÜSTÜMÜZDEN GÖSTERİYORLAR'

Akşener'den Erdoğan'ın sözlerine yanıt: Önce kendisi adaylığını açıklasın


Akşener'den Erdoğan'ın sözlerine yanıt: Önce kendisi adaylığını açıklasın

İYİ Parti lideri Akşener, Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Daha karşıma aday çıkaramadılar' sözüne yanıt vererek "Önce kendisi adaylığını açıklasın" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Daha karşıma aday çıkaramadılar' sözüne yanıt vererek "Önce kendisi adaylığını açıklasın" dedi.

'BAŞKANLARINA GICIKLIKLARINI BİZİM ÜSTÜMÜZDEN GÖSTERİYORLAR'

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Semra Güzel konusuyla ilgili ne dediğine dair bilgim yok. AKP yöneticilerinin de bu konuyla ilgili devamlı muhalefet kanadını suçlaması bana çok ilginç geliyor. Sanırım bizim üzerimizden genel başkanlarına olan gıcıklığı ortaya döktüler.

Bize gelince, burada bulunan tüm arkadaşlarım 2011 döneminde bile açılıma karşı çıkmış insanlarız. Bize o dönem AKP Genel Başkanı Erdoğan, kandan bahsediyorlar deyip taciz eden bir dil kullanmıştı.

O meşhur çadır mahkemelerinde teröristler mahçup olmasın diye Türk bayrağının ve Atatürk resminin indirildiğini bana bir Kürt öğrencim ağlayarak anlatmıştı. Ben de bunu o dönemin Devlet Bakanı'na sormuştum. Kamuya mal olmuştu.

'SEMRA GÜZEL'İN FEZLEKESİNE EVET DİYECEĞİZ'

'PKK'YLA MASAYA OTURANLARIN FEZLEKESİ DE GELSİN'

Ama Türk bayrağını ve Atatürk resmini çıkarma talimatını veren siyasiler, Oslo'ya bizim bürokratlarımızı gönderen, (Bizzat o dönemin başbakanı Erdoğan 'Talimatı ben verdim' demişti) PKK'yla masaya oturanlar... Onlar için de fezleke gelsin ve biz de evet oyu verelim. Eğer gelmezse de, biz iktidar olduğumuzda o fezlekeler Meclis'e gelecek.

Valla çok merak ediyorlar adayımızı ama ben Erdoğan'ın kendisinin adaylığından da emin değilim, hiç ağzından duymadım. İYİ Partinin adayı 13. Cumhurbaşkanı olacak."

KARAR