Başkan Erdoğan’ın Ak Parti’yi çökertecek 5 bin FETÖ dosyasından haberi var mı?

 Ak Parti’ye, FETÖ operasyonu için düğmeye basılacağı iddia ediliyor.

Başkan Erdoğan’ın Ak Parti’yi çökertecek 5 bin FETÖ dosyasından haberi var mı?
CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu  ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hiçbir konuda anlaşamazken, FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması konusundaki tartışmalarda birleşiyorlar.

CHP, FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili tartışmaları güncel tutmak istiyor. Devlet Bahçeli de ara ara destek çıkıyor.

Bu konu tam küllendi derken,  Haber Türk’ten Veyis Ateş’in,  HDP ile ilgili açıklamaları, geçmişte yaptığı FETÖ ve PKK paylaşımları medya gündemine taşındı. Arkasından Hürriyet’ten Abdülkadir Selvi’nin “Kılıçdaroğlu FETÖ’yü aklıyor” başlıklı yazısı ile küllenen FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarını bir anda alevlendirdi.

Konu güncel olunca,  İzmirli gazetecilerin Pensilvanya’ya giderek Fethullah Gülen’i ziyaret ettikleri fotoğraflar da gündeme geldi.

Ak Parti eski  Milletvekili Mehmet Metiner’in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile canlı yayında  yaptığı tartışma, FETÖ’nün siyasi ayağı tarışmalarını çok farklı bir boyuta taşıdı. 

Kamuoyunda sıkı bir FETÖ muhalifi olarak bilinen Mehmet Metiner’in, Fethullah Gülen ve Cemaat ile ilgili övgü dolu konuşmaları, açıklamaları, Twitter’da paylaşım rekoru kırdı.

Siyaset hareketlendi.  CHP'liler ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu  sıcak gündemi  siyaseten eleştirdi, yargıdaki adaletsizliğe vurgu yaparak,

FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarında, Ak Parti ve Başkan Erdoğan'ı açıktan hedef yaptı.

Bu tartışmaların üzerine  “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” TBMM gündemine gelince, Ak Parti kendisini kurtarmak için yasa çıkarmak istiyor, yorumları yapıldı.

CHP, aceleci ve gerçek dışı bu yorum ve değerlendirme ile kendi kendini küçük düşürdü. 

Kim isterse, internetteki herhangi bir konuda yaptığı paylaşımı, yine kendisi kaldırabilir. Ak Parti’nin bu konuda bir yasa teklifi vermesine gerek yok.

Anılan yasa çıksa dahi, insanlar kendi ürettikleri   bilgileri, paylaşımları internet okyanusundan tamamen sildiremezler.

CHP, bu konudaki yasal düzenlemeleri, neden gerçek dışı bir kulvara taşıma gereği duydu, bilmiyoruz.

CHP’nin FETÖ’nün siyasi ayağı olarak Ak Parti ve Başkan Erdoğan’ı suçlaması, hedefe oturtması yeni değil. 

Geçmişte, Kemal Kılıçdaroğlu  ile birlikte Temel Karamollaoğlu da Ak Parti’yi FETÖ’nün siyasi ayağı olmakla suçlamıştı.

Siyaset bu. 

Siyasiler, halkı etkileyecek bir gündem oluşturamayınca, bu tür sunni tartışmalarla gündemi meşgul ediyorlar.

Ben bu tartışmaları, ülkenin gerçek sorunlarını unutturma ve gündem değiştirme girişimi olarak görüyorum.

2018 yılında, Ak Parti’ye 314 dosya ile bir FETÖ operasyonu hazırlandığı bilgisi sızmıştı. Ben de o bilgiyi “Seçimden sonra Ak Parti’ye FETÖ Operasyonu” başlıklı köşe yazısı ile gündeme  getirmiştim. O köşe yazısından bir ay, bir hafta sonra, beş yıldır yaşadığım Ukrayna’da evimin önünde alel acele gözaltına alınmış, medya üzerinden büyük bir karalama ve itibarsızlaştırma operasyonuna maruz kalmış, susturulmuştum.

Ak Parti Üst Yönetimi ve Başkan Erdoğan lütfen buraya dikkat buyursun!

Şimdi o sayının 5 binlere ulaştığı, yakın bir zamanda  Ak Parti’ye FETÖ operasyonu için düğmeye basılacağı iddia ediliyor.

Veyis Ateş, Abdülkadir Selvi ve Mehmet Metiner’in FETÖ’yü öven açıklamaları, köşe yazıları ve paylaşımlarının alevlendirilerek tartışılması,  operasyona zemin hazırlandığı yorumlarını da beraberinde getirdi..

Bu bilgiler, bana kadar ulaşmışsa, Başkan Erdoğan ve Ak Parti Üst Yönetimi de mutlaka biliyordur ve önlem almıştır!

Eğer bilmiyorlarsa, bu bilgiler Başkan Erdoğan ve Ak Parti Hükümeti’nden ve Üst Yönetimden gizlenmişse,  Ak Parti de sona gelindi demektir.

Ak Parti’nin kendisini güvene alacak bir yasal düzenleme için değil de,  Barolar ve “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi”  ile ilgili  konulara  yoğunlaşması, Başkan Erdoğan’ın kendilerine yönelik operasyonlar hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığını düşündürüyor.

5 bin dosya internetten silinmekle, adliyelerden ve emniyet kayıtlarından silinemez.

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mail: gundem@sehitlerolmez.com