İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'ndan Müsavat Dervişoğlu'na Tam Destek

Müsavat Dervişoğlu'na Tam Destek

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'ndan Müsavat Dervişoğlu'na Tam Destek

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'ndan Müsavat Dervişoğlu'na Tam Destek

YEREL GÜNDEM / İZMİR

İYİ Parti'de 27 Nisan'da yapılacak olağanüstü kongre öncesi, İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı, İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu'na tam desteklerini açıkladı. İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Türkiye'nin içinde bulunduğu zorlu dönemde Dervişoğlu'nun birleştirici güç olma yaklaşımını takdir ettiklerini belirtti.

Açıklamada, "Ülkemizin içinde bulunduğu bu kritik ve zor süreçte, Sn. Müsavat Dervişoğlu'nun 'Yaralarımızı birbirimize sarılarak saracağız ve birleştirici güç olacağız' yaklaşımını çok kıymetli buluyoruz. İzmir'in ruh ikliminde karşılığı olan gönül seferberliği çağrısını ziyadesiyle önemsiyoruz. Tüm dava arkadaşlarımızı partimizin geleceğini önceleyerek bu gönül birlikteliğini yaşama geçirmeye davet ediyoruz" denildi.

İYİ Parti'nin 31 Mart yerel seçimlerinde 'hür ve müstakil' olarak katıldığı ancak beklenen sonuçları alamadığı bilinirken, kongre öncesinde bu tür destek açıklamaları, partinin birlik ve beraberlik içinde hareket etme iradesini gösteriyor.

Açıklamada ayrıca, "Sn. Müsavat Dervişoğlu'nun İYİ Parti'nin kuruluş sürecindeki emeğine, mücadelesine ve alın terine tanık olduk. Ülkemiz, milletimiz ve partimizin geleceği için sonuna kadar yanında olacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

İYİ Parti'nin olağanüstü kongresi, partinin geleceği için kritik bir öneme sahip. Bu süreçte İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'nın Müsavat Dervişoğlu'na verdiği destek, kongre öncesinde partinin birlik ve beraberlik içinde olduğu mesajını veriyor.

www.yerelgundem.com