CHP'li Başkanın sağ kolu 'Külliyeli' çıktı.

PROJE YÖNETİCİLİĞİ YAPTI

CHP'li  Başkanın sağ kolu 'Külliyeli' çıktı.

CHP'li  Başkanın sağ kolu 'Külliyeli' çıktı.

YEREL GÜNDEM / İZMİR

Karabağlar Belediyesi’ned Başkan Helil İnay Kınay’ın yardımcılığına atadığı arkadaşı Burcu Uğantaş’ın eşi Koray Uğantaş’ı belediyeye ait KARBEL şirketinin genel müdürlüğüne atamasına tepkiler sürerken çok konuşulacak bir bilgi ortaya çıktı. Belediyede Başkan Kınay’ın sağ kolu olan ve alınan kararlarda büyük etkisi bulunan Burcu Uğantaş’ın CHP’lilerin ‘saray’ diye eleştirdikleri Ankara Beştepe’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kökenli olduğu anlaşıldı. Burcu Uğantaş’ın 2 yıl 7 ay Külliye’de görev yaptığı bildirildi.

PROJE YÖNETİCİLİĞİ YAPTI

Burcu Uğantaş, kendi LinkedIn hesabında verdiği bilgilere göre, Beştepe’deki Külliye’de faaliyet gösteren Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nde 2019  Mart 2019'da iletişim uzmanı olarak girdi. Ardından da Eylül 2021'e kadar 1 yıl proje yöneticiliği de yaptı. Uğantaş, hesabında İnsan Kaynakları Ofisi’nin çeşitli projeleriyle ilgili tanıtım filmlerine de yer veriyor.

Karabağlar Belediye Başkanı Helil İnay Kınay, “Burası belediye mi, aile şirketi mi?” sorusunu gündeme getiren bir atamaya imza atmıştı. Kınay,  önce yakın arkadaşları olan Meclis Üyeleri Burcu Uğantaş ve Elvin Sönmez Gürler’i başkan yardımcısı olarak belirlemişti. Başkan Kınay, KARBEL şirketinin başına ise başkan yardımcısı olan Burcu Uğantaş’ın eşi Koray Uğantaş’ı atamıştı.

www.yerelgundem.com

Kaynak: ErhanGulenc.com