CHP'li İzmir Belediye Başkanlarının borç mazereti!

CHP'li Başkanları korkurtan borç dosyaları!

CHP'li  İzmir Belediye Başkanlarının borç  mazereti!

Borç mazeretini bırakın, işinizi yapın ey başkanlar!

ERHAN GÜLENÇ YAZDI… 

İzmir’de yerel seçimlerin ardından göreve gelen belediye başkanlarından bir borç feryadıdır gidiyor. Belediyeyi AK Partili bir isimden devraldıysalar hemen kapıya bir borç pankartı asıyorlar. CHP’li bir isimden devralmışlar ise, pankart asmasalar da her fırsatta belediye borcundan yakınıyorlar.  Sürekli enkaz edebiyatı yapıyorlar.

İLK İSYAN KONAK’TA ÇIKTI

İlk isyan Konak’tan geldi. CHP’li Başkan Nilüfer Çınarlı Mutlu, daha ilk toplantısında belediye müdür ve başkan yardımcılarını 1 milyar lirayı bulduğunu söylediği borç için fırçaladı. “Bu borçlar alınırken siz neredeydiniz?” diyerek 3 başkan yardımcısını görevden aldı. Hatta meclis “Borç içinde bir belediyeyiz. Bunu söylemekten hiç yüksünmüyorum. Gerekirse pankart da asacağım” açıklamasında bulundu.

EŞKİ BİLE BORÇTAN YAKINDI

Öte yandan borcu en az belediye olan Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki bile eski Başkan Mustafa İduğ’u yalanlamak adına borçtan yakındı. İduğ’un “Kasada 189 milyon TL var” sözleri üzerinden belediyeyi hangi maddi şartlarda devraldığını anlatan Eşki, “Bir şirketimizin damga vergisi ve bazı müdürlüklerin borçları toplandığında -20 milyon lira gibi bir rakam çıkıyor” diye konuştu.


ÜNSAL’DAN “UYUYAMIYORUM” FERYADI

En son feryat ise, Karşıyaka Belediye Başkanı Behice Yıldız İşçimenler Ünsal’dan geldi. Maaşları ödemekte zorlandığını belirten Ünsal, “Geceleri uyuyamıyorum” diye konuştu. Bu sözler manşete çekildi.

BU İŞE SİZ KENDİNİZ TALİP OLDUNUZ

İzmir’deki belediye başkanların hiçbirindenZ kadrodaki görevden almalar dışında somut tek bir icraat görmedik ama ağzını her açan başkanın borçlardan yakınmasından ve eski başkanın kendisine enkaz bıraktığı yönündeki imalarından sıkıldık.

Buradan borçtan yakınan tüm İzmirli başkanlara sesleniyoruz: Tamam, belediyelerinizin hepsi aşırı borçlu. Personel maaşlarını ödemekte zorlandığınızı da bilioruz. Ancak bu geçtiğimiz dönemde de böyleydi. Siz aday olurken üç aşağı beş yukarı bu borçları biliyordunuz, belediyelerin battığının farkındaydınız. Siz yola gönüllü çıktınız, kimse sizi zorla o koltuğa oturtmadı.


MAZERET YOK ÇALIŞACAKSINIZ!

Siz bırakın icraat yapmaktan belediyeniz borçsuz olsa ne gibi projeleriniz olduğunu, bu göreve gelmeden önce ne gibi bir zihni hazırlık yaptığınızı bile tek kelime anlatamıyorsunuz. Hadi belediyeyi yönetme konusunda bir birikiminiz, bir fikriniz olduğunu görsek, belki bu borçlara üzüleceğiz ancak sizden bu yönde hiç bir ışık yok. O yüzden bu işi yakınmadan çözmek ve belediyeleri doğru düzgün yönetmek zorundasınız. İzmirliler olarak mazeret kabul etmiyoruz, çalışacaksınız, bu yakınmalarla ipe un sermek yok, bilesiniz!
Kaynak: ErhanGulenc.com