Danilov: Elimizdeki silahların yardımıyla işgalcileri Kırım'dan çıkaracağız

RUS İŞGALCİLERE AİT S-400 İMHA EDİLDİ

Danilov: Elimizdeki silahların yardımıyla işgalcileri Kırım'dan çıkaracağız


Danilov: Elimizdeki silahların yardımıyla işgalcileri Kırım'dan çıkaracağız

Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Oleksiy Danilov, Ukrayna'nın Kırım Yarımadası'nı uygun gördüğü şekilde işgalden kurtaracağını ifade etti.

Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Oleksiy Danilov, Kırım Yarımadasının Ukrayna'ya ait olduğunu ve Ukrayna'nın gerekli gördüğü şekilde işgalden kurtarılacağını ifade etti.

Ukrayna Radyosu’na konuşan Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Konseyi Sekreteri Oleksiy Danilov, “Bu bizim yarımadamızdır ve biz nasıl uygun görüyorsak öyle işgalden kurtarılacaktır. Halihazırda durum şu şekilde görünüyor; eğer Ruslar Kırım'ı kendi başlarına terk etmek istemezlerse, elimizdeki silahların yardımıyla onları oradan çıkarmak zorunda kalacağız." dedi.

Danilov, Kırım’daki Rus askeri hedeflerine karşı saldırıların devam edeceğini belirtti.

UKRAYNA'NIN FÜZE PROGRAMI "MEYVE VERİYOR"

Ukrayna ordusunun Kezlev (Yevpatoriya) bölgesinde, 14 Eylül’de özel operasyon düzenleyerek Rus Triumf S-400 füze sistemini imha etmesini değerlendiren Danilov, 2022’de başlatılan füze programının “meyve vermeye” başladığını belirtti.

Danilov, “Düşmanı, Kırım dahil topraklarımızda vuran silahların bir kısmı füze programının uygulanması ve Batı modellerinden daha kötü olmayan son geliştirmelerimizdir.” dedi.

RUS İŞGALCİLERE AİT S-400 İMHA EDİLDİ

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) ile Ukrayna Deniz Kuvvetleri, Rus işgali altındaki Kırım’ın Kezlev (Yevpatoriya) kenti yakınlarında benzersiz bir özel operasyon yürüterek işgalcilere ait bir S-400 Triumf tipi hava savunma sistemini imha etti.

Özel operasyon çerçevesinde SBU, İHA’larla komplekse ait radar ve antenleri etkisiz hale getirdikten sonra Deniz Kuvvetleri birlikleri 2 Neptun seyir füzesiyle Triumf fırlatma rampasını vurdu.

QHA