Devlet Bahçeli işaret mi verdi?..

Ülke ağlama duvarına döndü!..

Devlet Bahçeli işaret mi verdi?..


Ahmet Takan yazdı...

Devlet Bahçeli işaret mi verdi?..


(Bu satırlardan sakın ha benim de teslim olanlar kervanına katıldığıma dair manalar çıkarmayın. Bunu, yıllardır muhalefetin gidişatını da çok yakından takip eden bir gazeteci olarak söylüyorum)

Neyse…

Tayyip Erdoğan’ın sağlık durumu dahil herhangi bir siyasi sebepten dolayı cumhurbaşkanlığı adaylığından asla çekilmeyeceğine ilişkin katılaşmış fikrimde bu hafta içinde bir esneme oldu!.. Neden mi?.. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz salı günü Meclis grubunda yaptığı açıklamalar yüzünden. Bahçeli, “Sayın Cumhurbaşkanımızın sağlığı üzerinden polemik yaparak, yalan ve tevziratları yayarak aşağıların aşağısına düşenlere and olsun itibar etmeyeceğiz” deyince içime bir kurt düştü!.. Biliyorsunuz, uzun süredir iktidar içindeki “Gürcüler Konseyi” ve “Güvenlikçiler” arasındaki güç mücadelesini çok yakından takip ediyor ve siz değerli okurlarımıza anında sıcak haberler aktarıyorum. Bir süredir dikkatimi çeken  diğer hususlarda “Güvenlikçiler”in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu geri plana çekmesi ve Savunma Bakanı Hulusi Akar’ı ön plana çıkarması. Son zamanlarda, sürekli Hulusi Akar konuşuyor ve ağır bir halkla ilişkiler çalışması yapılıyor. Akar’ın, Ege, Doğu Akdeniz, terörle mücadele konusundaki ataklarına bir bakın… Son olarak, Suriye’nin kuzeyinden gerçekleştirilen saldırılara ilişkin “Hak ve menfaatlerimizi korumak ve kollamak için yapılması gereken ne varsa yapılacak” diye sert çıkışı…

Dış politika, iç politika, ekonomide çökmüş bir Tayyip Erdoğan… ABD ve İngiltere ile ilişkileri gayet iyi bir Hulusi Akar… Ne yapılması lazım?.. Bir başarı efsanesi yazdırılması lazım. Pekii, ABD, Suriye’de sınırlı bir harekatla Hulusi Akar’a bir hikaye yazdırılması için yol vermez mi? Pekala verir!.. Bir de terör örgütü PKK’ya “silahları bıraktım” açıklaması sosu ilave edilir. ABD  projelerinin sağlıklı ve emniyetle gerçekleşmesi için o yollarda beraber yürümeye devam edilir!..

(Bu satırları, maçtaki kritik pozisyonlara ekrandan bakıp yorum attıran futbol yorumcuları gibi kaleme aldığımı sanmayın. Her satırında çok ince bilgi izleri olduğunu hassaten belirtmek isterim.)

★★★

Dolarla maaş almıyoruz ama canımız yanıyor!.. Ülke uçacaktı ama dolar uçuyor…Tek, çarşıda, pazarda, markette değil ki yangın… Ülke ağlama duvarına döndü!.. Bakın, size bir okur mektubu sunacağım. İflas etmiş bir iş adamından… Ancak mektuptaki ilgili banka ve şirket ismine karşılıklı teyit imkanım olmadığı için yer vermeyeceğim. Ancak, her şeyi bırakın bir tarafa, aşağıda okuyacağınız satırlar, sadece kuru maaşla geçim mücadelesi veren vatandaşın büyük sıkıntılar  çekmediğinin, ateşin ülkenin her yanında alev alev ilerlediğinin bir göstergesi:

“Ahmet Bey merhaba,

12 Ekim tarihli kaleme aldığınız yazınız çok ilgimi çekti. Evet şu an emekli parasına muhtaç bırakılmış, bitirilmiş, çökülmüş iş insanı, sanayici olarak size sesimi duyurmak istedim, gerçekleri yansıtmışsınız. Öncelikle teşekkür ederim. Tüm borçlular adına.!

Maalesef ülkemiz çok zor bir yönetilme ve dönemden geçiyor. Adaletin olmadığı hak hukuk zerresi yok, bitirilmiş olan bir ülkede

Bu banka tarafından yanlış açılan krediden itirazlarımıza rağmen geriye dönmemeleri sebebi ile kısaca bu durumdan dolayı borçlandırılmış bir mükellef olarak değindiğiniz konu çok önemli. Bunu kimse görmüyor, ülkenin muhalefeti de… Yapılandırılmış borçları kimse ödeyemeyecektir. Bu konuyu daha açık bir şekilde gazetenizde görmek ve okumak istiyorum ve rica ediyorum. Bilmeyenler için.

Bir ülkenin yöneticisi 20 yıl gibi süre iktidarda kalıp da, adaleti, hak hukukunu düzgün işletirse, çok değil… Sadece yönetilmesi çok kolay olan bir ülkemin 84 milyonluk insanı tamamı rahat, refah düzeyi yüksek, herkesin asık olan yüzü gülen yüz haline dönmesidir…

Bu işletmemize yapılan kısa adı “Çökme” durumdan dolayı 40 yıllık bitirilmiş bir sanayiciliğimle kısa bir süre önce kalp krizi geçiren bir kişi olarak, büyük bir eziklik içinde bulunmamın ve hala sürdürebildiğim ailemin reisi olarak üzüntülü ve gözleri yaş içinde bu yazıyı yazmış bulunmaktayım.

Sizlere teşekkür ederim .

Bülent Cumalı”

https://www.korkusuz.com.tr/devlet-bahceli-isaret-mi-verdi.html

AHMET TAKAN / KORKUSUZ