Doğu Perinçek aslında ne demek istedi?

Büyük Türkiye istiyorsanız, TBMM’de gökkuşağının tüm renklerinin temsil edilmesine imkan sağlayacaksınız.

Doğu Perinçek aslında ne demek istedi?


Doğu Perinçek aslında ne demek istedi?

17  yaşında genç bir delikanlıyım. Babamla telefonda görüşüyorum.

Babam, "oğlum Cuma namazlarına gidiyorsun değil mi" demişti.

17 yaşında Cuma namazı için gittiğim camiden çıkarken bir arkadaşımla karşılaştım.

Birkaç saat içinde irticacı olduğumu öğrendim.

Avrasya Forum adıyla  dış politika internet haber sitesi açtım. Amacım Türk medyasında olmayan bir şeyi, dış dünyada gelişen olayları ve haberleri derleyerek Avrasya Forum haber sitesi üzerinden devlet ricaline ulaştırmaktı.

Avrasya Forum çok ilgi gördü. İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu’nda beraber olduğumuz  emekli kurmay albay, arkadaşlarının Avrasya Forum’da yazmak istediğini söyledi.

O'nun vesilesi ile Avrasya Forum’da Şener Eruygur ve Çetin Doğan başta olmak üzere  33 emekli general dış politika ekseninde,  TSK’daki birikimlerini de yansıttıkları  ilginç köşe yazıları yazmaya başladı.

İYİ Parti kurucularından Prof. Dr. Ümit Özdağ da yazarlarımız arasındaydı.  MHP Genel Başkanlığı seçim sürecinde Ümit Özdağ’ı değilde, Devlet Bahçeli'yi destekleyen  köşe yazılarım nedeniyle Avrasya Forum’dan ayrıldı.

O yıllarda emekli generaller  28 Şubat felsefesine göre hareket ediyordu.

Ak Parti’ye ve Başbakan Erdoğan’a karşıydılar. Ama Ak Parti kurucusu bir gazetecinin haber sitesinde de köşe yazıyorlardı.

Aynı dönemde Liderler.Net haber sitemiz de de siyasi ve sosyal anket yapıyorduk. Doğu Perinçek ile ilgili de bir anket yapmıştık.

Doğu Perinçek, ankette yüksek oy alınca, Liderler.Net sitesini kendi kişisel sitesine, parti sitelerine açılış sayfası yaptırmıştı. Cihan Haber Ajansı bunu görünce haberi patlattı.

Bizi Perinçekçi ilan etti.

O günlerde bir de Ergenekon süreci patladı. İrticacı yaftasından sonra, Ergenekoncu yaftası da vuruldu.

O dönemde SehitlerOlmez.com sitesi de yayındaydı. Şehitler Ölmez'in yayın politikası konusunda Doğu Perinçek  ve ekibi ile anlaşamıyorduk. Sürekli bizi taciz ediyorlardı.

Ben Başbakan Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün  iç politika dışındaki haberlerine  SehitlerOlmez.com’da yer veriyordum.

O kesim ise, buna karşı çıkıyor ve beni çok sert bir şekilde eleştiriyordu. Hatta Doğu Perinçek’in Genel Başkanı olduğu İP’in İzmir İl Başkanı Konak Meydanı’nda yaptığı bir basın açıklaması ile beni tehdit etmiş, hedef göstermişti.

Ergenekon süreci başlayınca Avrasya Forum’u kapattık. Çünkü böyle bir yükü taşımamız mümkün değildi. Yazarlar ve takipçileri bize kırıldı ve cephe aldılar.

Ergenekon sürecinden önce de gündem Fethullahçılar Emniyet’e sızdı, sızmadı tartışmasıydı.

Liderler.Net  haber sitesinde "Fethullah Gülen hakkında ne düşünüyorsunuz?" Başlıklı bir  anket yaptık. O anket  seçenekleri içinde yer alan “CIA Ajanı, Amerika Hesabına Çalışıyor, MOSSAD Ajanı” gibi  oy kriterleri nedeniyle Fethullahçıların hedefi haline geldik. Halbuki olumlu seçenekler de vardı. Dengeli bir şekilde insanların kafasındaki tüm düşünceleri anket seçeneklerine eklemiştik.

Aksiyon Dergisi bizi karalayan bir haber yayınladı. Haberin başlığı “Türkiye’yi fişliyorlar” idi.

Aynı haber Zaman gazetesinde de  ana sayfadan verildi.

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu Aksiyon ve Zaman’ın haberlerini  ihbar kabul ederek bir genelge yayınladı ve  T.C kimlik sorgulama sistemini ücretli hale getirdi. Bizim anket yazılımı  çöpe gitmiş oldu.

Aradan bir ay geçmeden şirketimize ait tüm domainler hacklendi.

Hackleyen kişi tespit edilmesine rağmen, Emniyet İstihbarat ve MİT adını veren görevliler eliyle şüpheli kişi korundu ve adliyeden kurtarıldı.

 

Hacklenen domainler arasında Akpartiizmir.com, Konvak.org, Sehitlerolmez.com, isilaysaygin.com,  DenizWeb.com ve Liderler.net anket sitesi ile birlikte yaklaşık 20’ye yakın  önemli domain vardı. Şirketimiz bir gecede batırılmıştı.

Bunları neden yazdım?

Cuma namazına gittim, 17 yaşındayım. Camiden çıkarken bir kişi ile karşılaştım. O gün irticacı damgası yedim.

Generaller haber sitemizde köşe yazısı yazdı, Doğu Perinçek anket sitemizi  açılış sayfası yaptı, Ergenekoncu ilan edildim.

İzmir  iktidar olmalı” başlıklı bir köşe yazısı yazdım. İzmir’i iktidar partisi alırsa, İzmir’in sorunları daha hızlı ve kolay çözülür dedim. Seçim sabahı (2009) CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı zabıtaları gazetenin ofisini bastı ve tabelalarımızı indirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan Erdoğan’ın yaptırdığı villasıyla alay ediyor ve siyasi malzeme olarak kullanıyordu. CHP içinden gelen bir haberi değerlendirerek, Kılıçdaroğlu’nun da bir villa yaptırdığını öğrendim ve haberi yazdım.

CHP düşmanı ilan edildim.

19 yıllık gazetecilik hayatımda, CHP’nin İzmir iktidarında AKP’li suçlaması ile gazetemin hakkı olan reklamları alamadım. (Basın İlan Kurumu Üzerinden) Yıllarca reklamsız gazete çıkardım.

Ekrem Dumanlı'ya kaç lira maaş alıyorsun diye sordum. Bank Asya kurucu hisselerinde yolsuzluk iddiası vardı, onu sordum.

Ekrem Dumanlı ve Zaman Gazetesi / Feza Gazetecilik A.Ş hakkımda iki tane ceza davası, iki tane de 10'ar bin liralık tazminat davası açtı.

O davalara bakacak avukat  bulamadım. 

 

Hâlbuki ben ne irticacı, ne Ergenekoncu ne de CHP düşmanıydım. Sadece doğru gazetecilik yapmaya çalışan idealist bir gençtim.

Ak Parti kuruluşunda yer aldım. Ama hiçbir zaman yandaş gazeteci olmadım.

19 yıllık gazetecilik hayatımda yazdığım hiçbir haber ve köşe yazısı tekzip edilmedi.

Ak Parti milletvekillerini de eleştirdim. CHP Milletvekillerini de eleştirdim. Daima doğruları yazdım. 

Ben sol kültürün kitaplarını okurken ilkokula gidiyordum. Bizim köye üç gazete gelirdi. İki Cumhuriyet, bir de Tercüman.

Cumhuriyet’in birini CHP’li Belediye Başkanı Naci Eren, diğerini de ilkokul öğrencisi Yusuf İnan okurdu. Parasını da Reis Bey verirdi.

Doğu Perinçek, “Artık FETÖ'cüleri hapse atmamız değil dönüştürmemiz lazım” dedi.

Öncelikle şunu belirtmek isterim; Suç işleyen bir kişi ile ilgili kararı yargı verir. Bir kişinin FETÖCÜ olup olmadığına da yargı karar verir. Vermesi gerekir.

Doğu Perinçek veya bir başkası verirse, kaos çıkar, insanlar birbirine düşman olur.

Doğu Perinçek, mücadele adamı. Mücadelesine saygı duyuyorum.  Yanlış bulduğum çok tarafı var. Doğruları da var.

Türkiye köşelerinden kurtulmalı. İnsanların lekelenmeme hakkı elinden alınmamalı.

Düşünceye saygı duyulmalı.

İnsanlar sizin gibi düşünmüyor diye, irticacı, Ergenekoncu, Perinçekçi, AKP Yandaşı, CHP Düşmanı, FETÖCÜ yaftalarıyla  haksız yere suçlanmamalı.

Eğer mutlu bir ülke istiyorsak, içimizde kin ve nefret büyümesin, birbirimizi sevelim, kendi içimizde birbirimizle düşman olmayalım isteniyorsa, bölücülük içeren söylem ve suçlamalardan uzak durmalıyız.

Ben Doğu Perinçek ile hiçbir zaman yan yana gelmedim. Objektif bir anket yaptım. Kendisine de yer verdim. O, benim anket sitemi açılış sayfası yaptı diye ben Perinçekçi, Ergenekoncu ilan edilirsem, bu haksızlıktır, insafsızlıktır.

Bir ankette yer alan seçenekler nedeniyle domainlerim hackleniyor, şirketimiz batırılıyorsa, bu da zulümdür.

Parmak kadar çocukların hakkına tecavüzdür.

"İzmir iktidar olmalı" başlıklı bir köşe yazısı nedeniyle gazetenin tabelası indiriliyorsa, bu durum katmerli zulümdür.

Büyük Türkiye istiyorsanız, TBMM’de gökkuşağının tüm renklerinin temsil edilmesine imkan sağlayacaksınız.

Aksi halde birbirimizle didişirken, Büyük Türkiye hayalini ıskalarız.

Rusya, ABD ve AB Ülkelerinin masasında pinpon topuna döneriz.

 

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mail: gundem@sehitlerolmez.com