Fatih Portakal tarih verdi: Ekranlara dönüyor

SÖZCÜ TV'YE YENİ TRANSFER

Fatih Portakal tarih verdi: Ekranlara dönüyor


Fatih Portakal tarih verdi: Ekranlara dönüyor

Sözcü TV'nin yayın hayatına başlamasıyla istifalar da üst üste geldi. Yılmaz Özdil’in istifası sonrasında, kanalda önemli görevlerde bulunan isimler tek tek ayrıldı. Fox TV'den ayrıldıktan sonra ekranlardan uzak kalan Fatih Portakal'ın, 20 Mart'tan itibaren Sözcü TV'de ana haber bülteni sunacağı belirtildi. Portakal da konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Bir de benden duyun istedim, evet Sözcü TV ile anlaştık" dedi.

1 Mart'ta yayın hayatına başlayan Sözcü TV Genel Yayın Yönetmenliği koltuğuna Yılmaz Özdil oturmuştu. Yılmaz Özdil'in sürpriz ayrılık kararının ardından kanalda art arda istifalar gelmişti. Özdil'in istifası sonrası Sözcü TV'nin başına Alişer Delek getirilmişti.

İstifalar sonrası yeni transfer çalışmalarına başlayan Sözcü TV yönetimi, geçtiğimiz haziranda Fox Haber'den ayrılan Özgür Çakmakcı'yı Haber Koordinatörü olarak atadı.

SÖZCÜ TV'YE YENİ TRANSFER

Fox TV'de ana haberi sunan ve sevilen yayınlara imza atan Fatih Portakal'ın Sözcü TV ile anlaştığı iddia edilmişti. Konuya ilişkin açıklama yapan Portakal bu iddiaları doğruladı.

Portakal, "Her başlangıcın öncesinde biten bir hikaye vardır, demiş birisi. Umarım güzel oacak ne dersiniz? Youtube yayınlarına da devam merak etmeyin" notuyla paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

"Bir de benden duyun istedim, evet Sözcü TV ile anlaştık. 20 Mart akşamı ana haberde sizlerle birlikte olacağız. Bir kez daha İstanbul yapmakta fayda var belki, bilmiyorum. Güzel olacak diye düşünüyorum. Ana haberle karşınızda olacağım akşam saatlerinde. Tabii her zamanki gibi bültenimizi yapacağız, Türkiye'nin haberlerini paylaşacağız. En önemlisi de konuşacağız, konuşturan ve konuşacağımız bir bülten olacak. Umarım güzel olacak, güzel de bir yol olacak diye düşünüyorum. 20 Mart akşamı kimselere randevu vermeyin, Sözcü TV'de ana haberde birlikte olalım."

KARAR