FETÖ’ye 25 Milyon Euro mali kaynak aktarılıyor, kimse görmüyor!

FETÖ'ye para aktarmak için, Türkiye'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a KUMPAS kurdular...

FETÖ’ye  25 Milyon Euro  mali kaynak  aktarılıyor, kimse görmüyor!


FETÖ’ye  25 Milyon Euro  mali kaynak  aktarılıyor, kimse görmüyor!

Size öyle bir hikaye anlatacağım ki, vay be diyeceksiniz.

Ukrayna’da adaklık canlı hayvan satmaya başladım. Yaklaşık dört yıl da devam ettim. Büyük bir müşteri kitlesi yakalamıştım. Çünkü adaklık koyun ve koçlar Türkiye’de   1000 lira iken 30 -40  euro’ya satıyorduk. Üstelik kesim ve dağıtımını da  Türkiye’yi ve Türk Kültürü’nü tanıtma adına üstlenerek.

Etlerin dağıtımının yapıldığı ofisin girişinde Türk ve Ukrayna bayrakları dalgalanıyordu. Duvarlarında ise Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  ve Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko'nun büyük boy portreleri asılıydı.

*

*

Beş yıl içinde ne kadar adak kestik, kimlere dağıttık?

Ukrayna Vergi Dairesi kayıtlarına göre yaklaşık 15 bin fakir, emekli, şehit ve gazi ailesi, dul, yetim, engelli organizasyonları, yaşlı bakım evleri ve Ukrayna’daki tüm Türk ve Müslüman topluluklara, Ahıska köylerine, Ahıskalıların düğün yemeklerine  kadar adak eti dağıttık, resmi belge karşılığında.

Türk ve Müslüman topluluklara, Ahıska köylerine kişi başı ortalama 500’er kg et vermişizdir.  Ukrayna’daki camilerin yöneticilerine,  Türk ve Müslüman topluluklara ve Ahıska köylerindeki kadınlara sorulabilir.

Ukrayna'da Süleymancıların Kur’an Kursu vardı onlara da 141 dana, 450 koyun koç, 45-50  keçiyi  ve derilerini verdik.
Onlar da etleri  pazarda sattı, parasını da yok etti. Bu durumu CİMER üzerinden Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bildirmiştim.

Adakları Türkiye’de kanser ve akıl hastalıklarının tedavisi üzerine çalışan bir ekip kestiriyordu. O ekip de Türkiye’de ve Avrupa ülkelerinde  tanınıyordu. O nedenle adak talepleri kısa sürede tüm dünyaya yayıldı.

Fiyatlar da 30 - 40  EURO olunca, herkes birbirine söylüyor, müşteri sayısı artıyordu.

AHISKA ÇETELERİ  25 BİN DOLAR RÜŞVET İSTEDİ...

Etleri çalmasınlar diye ailecek büyük mücadele verdik.  Ahıska Çeteleri ve birlikte çalıştıkları Çeçen vatandaşı İ.L tarafından tehdit edildik. Silahlı saldırıya uğradık. Ofisin merdivenlerine boş mermi kovanı  bıraktılar. 25 bin dolar rüşvet istediler. FETÖCÜ diye yayarız size bu işi yaptırmayız, işinizi bize devredin, Ukrayna’yı terkedin dediler.

Biz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti  ile Ukrayna Devleti’ne  güvendik. Ahıska çetelerine rest çektik.

Ukrayna istihbarat görevlileri, siz bunlarla mücadele edemezsiniz, bir sen, bir de eşin var diyerek bizi  korumasız bıraktılar.

BİMER ve CİMER başvurularından da bir netice alamadık.

Bu arada eti bizim dağıttığımıza kimse inanmıyordu. Ukrayna halkı da, Ukrayna devleti de etleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dağıttığını düşünüyor ve bize, “Erdoğan bu yardımları neden yapıyor” diye soruyorlardı.

Ukrayna Nikolaev’de herkesin dilinde Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dağıttığı adak etleri vardı.

Ukrayna’da, Kurban Bayramı’nda Türkiye Festivali düzenlemeyi düşünüyorduk.

2018 yılında Kurban Bayramı yaklaşırken tüm dünyadan kurbanlık talepler gelmeye başladı. O kadar büyük talepler geliyordu ki, ben bu konuyu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletsem de Ukrayna’da büyük bir  Türkiye Festivali tertiplesek, etleri öyle dağıtsak diye düşünüyordum.

Ukrayna’da hayvancılıkla uğraşan Türk vatandaşları ile iletişime geçtim. Ortalama 100 bin kurban kesmeyi hedefliyorduk. Tüm görüşmeleri yaptık. Ancak etlerin dağıtımı ve organizasyonu  büyük işti.

Etleri kestiğimiz şehre dağıtsak fazla gelecekti. Hayvanları İslami kurallara göre kesecek kasap da yoktu.

Ukrayna genelinde büyük hayvan çiftlikleriyle görüştük. Fiyatlarda anlaştık. Kesim yerlerini de onlar ayarlayacaklardı.

Ancak kesilen etlerin çalınmadan dağıtımı çok zordu. Cumhurbaşkanı’nı bilgilendirip, devlet destekli bir organizasyon yapılmalıydı. 

100 bin koç ve koyun x 40 EURO = 4 MİLYON EURO ediyor.

Biz canlı hayvanları 30 - 40  EURO’YA satarken, FETÖ kurumları Türkiye’de 150 EURO, Avrupa ve diğer ülkelerde ise, 250 EURO bedelle kurbanlık parası topluyordu.


FETÖ kurumları için  100 bin koç koyun X 150 EURO = 15 Milyon EURO – Türkiye
FETÖ kurumları için  100 bin koç koyun X 250 EURO = 25 Milyon EURO – Avrupa

Biz basit bir ticaret ve Türkiye’yi tanıtma düşüncesinde iken bir anda kendimizi FETÖ operasyonlarının içinde bulduk.

Meğerse, FETÖ’nün trilyonluk adak ve kurban pazarına ÇOMAK sokmuşuz.

FETÖ’nün Ukrayna’da Türk ve Müslüman topluluklara et dağıtarak kazandığı sempatiyi, Türkiye ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafına çevirerek etkilerini sıfırlamışız.

Bizi pazardan çekmenin en etkili ve kolay yolu da FETÖ ile suçlatmak.

Ne güzel değil mi?

Bir taş ile  MİLYONLARCA EURO FETÖ’ye akacak, aktı da.

Kurban Bayramı’na 41 gün kala 12 Temmuz 2018 tarihinde gözaltına alındım.

İstanbul’a geldiğimizde operasyonun Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve Devlet Başkanı Erdoğan’a yönelik bir KUMPAS olduğu ortaya çıktı. 

Ancak birileri medya üzerinden ÖYLE BÜYÜK algı operasyonları yapıyor, öyle büyük yalan haberler yaptırıyor ki önünde durmak mümkün değil.

O yalan haberlerle hem Türkiye'yi hem de dünyayı yönlendirdiler. FETÖ'NÜN ADAK VE KURBAN PAZARININ ÖNÜNDEKİ ENGELİ KALDIRDILAR...

Kimdi bunlar?

İzmir’de gazetecileri toparlayarak Pensilvanya’ya götüren, FG ile  fotoğraf çektiren, makam ve mevki sahibi olan, zenginleşen şahıslar. 

FETÖ’nün kendilerine verdiği makamın hakkını verdiler, FETÖ’nün adak ve kurban pazarının önündeki engeli kaldırmak için canla başla çalıştılar.

20 yıllık gazeteciyim, 22 yıldır Şehit Ailelerinin Haklarını savunan SehitlerOlmez.com sitesinin kurucusuyum. Ak Parti’nin de kurucuları arasındayım. 

Derdimi anlattım ama dinletemedim. 

Asliye Ceza Mahkemesi  "Şehit Kızları Babalarına böyle koşar" yazılı bir fotoğrafı gerekçe göstererek beni tutukladı.

2018 Kurban sezonu FETÖ’ye hediye edildi.  FETÖ  tüm dünyadan 150 -250 EURO bedelle kurban parası topladı.

Ağır Ceza Mahkemesi ancak 11 ay dayanabildi ve YURT DIŞI ÇIKIŞ YASAĞI koymadan 31 Mayıs 2019 tarihinde tahliye etti. Karar duruşması için de bir ay  sonraya tarih verdi.

2019 Kurban Bayramı’na 61 gün var.  Ben hemen hazırlık yapmaya başladım. 2018 kurban paraları FETÖ’ye gitti. 2019 gitmesin diye uğraşıyorum. 

Ağır Ceza Mahkemesi,  03 Temmuz 2019 tarihindeki karar duruşmasında,  sana  bu dosya ile ceza veremeyiz ama  az bir ceza vermezsek bizim başımız belaya girecek, istinaf zaten hemen düzeltir, diyerek dosyayı karara bağladı. 

İlginç bir şekildeYURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI koydu.

Benim evim, eşim, çocuklarım Ukrayna’da. Türkiye’de bir tane pantolonum bile yok!

Kurban Bayramı’na  50 gün kala YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI konularak, 2019 yılı Kurban Paraları da FETÖ’ye gönderilmiş oldu.

İstinaf Mahkemesi dosyayı bir yıl beklettikten sonra 25 Haziran 2020 tarihinde karar vermesi gerekirken, hakkaniyete ve hukuka uygun olup olmadığını anlamak için ben kendim yargılayacağım, diyerek altı ay sonrasına gün verdi. Yurt Dışına Çıkış Yasağı’yla ilgili dilekçeleri görmezden geldi.

2020 Kurban  Bayramı’na 36 gün kala  verilen  karar ile FETÖ’yü bir kez daha sevindirmiş oldu.

Bunun adı FETÖ ile mücadele mi, FETÖ’YE ALENEN DESTEK Mİ?

Kararı kamuoyu versin.

FETÖ mağduru, FETÖ eliyle FETÖCÜ ilan ediliyor. Adına da FETÖ ile mücadele deniyor.

Sayın Cumhurbaşkanı bu oyunu bozmalıdır.

Eğer gerçekten FETÖ ile mücadele ediliyorsa, bu KUMPAS görülmelidir.

FETÖ’nün adak ve kurban pazarının önünü açmak için türlü KUMPASLARI kuranları devlet kulağından tutup yargıya teslim etmeli, FETÖ’nün adak ve kurban oyununu bozmalıdır.

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mail: gundem@sehitlerolmez.com