MİT, Ukrayna’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a operasyon yaptığını bilmiyor muydu?

Ukrayna'da indirilen bayrağın Türk bayrağı olduğunu, indirilen portrelerin de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ait olduğunu bilmiyor muydu?

MİT, Ukrayna’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a operasyon yaptığını bilmiyor muydu?


MİT, Ukrayna’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a operasyon yaptığını bilmiyor muydu?

Üç yıla yakın zamandır bunu düşünüyorum. Boşa koyuyorum dolmuyor, doluya koyuyorum almıyor.

MİT, Ukrayna’da Türk bayrağını, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın portrelerini neden indirtmek ister? 

Bir kez değil, iki kez değil, üç kez değil. Türk bayrağı Ukrayna’da tam dört kez indirildi, geri  asıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın portreleri tam dört kez indirildi, geri takıldı.

*

Son olarak da kaldırıldığı  depoda fareler tarafından harap edildi.

- MİT’in Yusuf İnan’ın Ak Parti kurucusu bir gazeteci olduğunu bilmemesi mümkün değil.

- FOND İNAN’ın girişindeki Türk bayrağını tanımaması mümkün değil.

- FOND İNAN’ın duvarlarındaki Atatürk portresini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın portrelerini  tanımaması mümkün değil.

Dünyanın en güçlü istihbarat teşkilatlarından biri olan MİT’in, dört yıl boyunca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın portrelerini indirtmek için çabalamasını anlayamadım.

Ukrayna’dan MİT Başkanı Hakan Fidan’a üç kez  “Kişiye Özel” mail gönderdim. Ukrayna’da yaptığım ticareti, FOND İNAN’ın faaliyetlerini kendisine anlattım. MİT adını kullanan silahlı çetelerle ilgili bilgiler verdim. Bu kişilere ait telefon numaralarını kendisine bildirdim.

Ukrayna'daki ev ve iş adreslerimi , telefon numaralarımı yazdım.

Buna rağmen, FOND İNAN’ın çalışmasının  ısrarla engellenmek istemesini çözemedim.

O nedenle  kafamda oluşan soruları buradan sormak zorunda kaldım.

- MİT Başkanı Sayın Hakan Fidan’ın, Ukrayna’da Türk bayrağının ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın portrelerinin tam dört kez indirilmesinden haberi var mıydı.

- Ukrayna’da Türk Bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın portreleri Sayın Hakan Fidan'ın bilgisi olmadan mı indirildi?

- MİT’in Yusuf İnan’ın Ak Parti kurucusu olduğumu bilmemesi mümkün değil.

- İzmir’de uzun yıllar gazetecilik yaptığımı bilmemesi mümkün değil.

-İzmir ve İstanbul Adliyesi’nde CHP ve FETÖ ile üst düzeyde mahkemelik olduğumu bilmemesi mümkün değil.

- İzmir ve İstanbul Adliyesi’nde CHP + FETÖ  tarafından Adli Mobbinge maruz kaldığımı bilmemesi mümkün değil.

CHP ve FETÖ tarafından  yapılan Adli ve Mali Mobbinglere  dayanamayarak gazetemi kapatmak zorunda kaldığımı, dönemin Adalet Bakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın daveti ile  onlarca dava ve soruşturma dosyasını  yanıma alarak  Ankara’ya gittiğimi, Sayın Bakan ile görüştüğümü bilmemesi mümkün değil.

Yusuf İnan’ın 22 yıldır Şehit Aileleri ve Gazilerin haklarını savunan SehitlerOlmez.com sitesinin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni olduğunu bilmemesi mümkün değil.

- Demokratik Açılım  Sürecinde Şehit Ailelerini barışa ikna eden gazeteci olduğumu bilmemesi münküm değil.

- Başbakan Erdoğan'ı İzmir Şehit Aileleri ile buluşturan,  şehit aileleri üzerinden  çıkarılmak istenen provokasyonların önünü alan gazeteci olduğumu bilmemesi mümkün değil.

- 15 yıl  süren devlet görevimi FETÖ kumpas ve baskısı ile bırakmak zorunda kaldığımı, istifa ettirildiğimi,  milyonluk emekli ikramiyesinden vazgeçtiğimi, bilmemesi mümkün değil.

- Bank Asya Kurucu Hisse Yolsuzluğunu araştırdığımı ve bu olaydan sonra İzmir ve İstanbul Adliyesi’nin Yusuf İnan’a  soruşturma yağdırdığını, FETÖ’nün adli yapılanmasına Yusuf İnan’ı bitirin talimatı verildiğini bilmemesi mümkün değil.

- İzmir’de 18 yıl gazetecilik yaptığımı, baskılı gazete sahibi olduğumu, FETÖ iltisaklı kuruluşlardan bir liralık dahi olsa reklam almadığımı bilmemesi mümkün değil.

- Türkçe Olimpiyatları yapılırken, köy sitelerine kadar reklam dağıtıldı. Böyle bir ortamda bile Yusuf İnan’ın gazetesine, SehitlerOlmez.com’a reklam verilmediğini bilmemesi mümkün değil.

- Ekrem Dumanlı ve Cemaat hakkında  45 gün süren bir yazı dizisi kaleme aldığımı,  Zaman Gazetesi Avukatlarının tehdit ettiğini, Ekrem Dumanlı ve Zaman Gazetesi’nin 2 adet ceza, 2 adet tazminat davası açtığını, tehdit edildiğimi, telefonlarımın illegal dinlendiğini bilmemesi mümkün değil.

- Ekrem Dumanlı ve Zaman Gazetesi’nin açtığı davalara bakacak avukat bulamadığımı, herkesin bu yapıdan korktuğunu ve Yusuf İnan’ın tek başına mücadele ettiğini bilmemesi mümkün değil.

- Yusuf İnan’ın Türkiye’den ne zaman ayrıldığını, 8 kez Türkiye’ye gelip gittiğini, çocuklarının nişan ve düğünlerini yaptığını, Ak Parti Milletvekilleriyle defalarca bir araya geldiğini, Ak Parti iftarına katıldığını bilmemesi mümkün değil.

- CHP’nin İzmir iktidarında , CHP’li Başkanları eleştirdiğim ve Ak Parti kurucusu olduğum için 18 yıl REKLAMSIZ GAZETE çıkardığımı bilmemesi mümkün değil.

Elif ve Ayşe 2018 Ukrayna:

Elif ve Ayşe 2020 Ukrayna:

- Ukrayna’da evlendiğimi, Elif ve Ayşe adında iki kızım olduğunu, beş yıla yakın zamandır Ukrayna’da yaşadığımı bilmemesi mümkün değil.

(Zira, MİT Başkanı ve eski mesai arkadaşım Sayın Hakan Fidan’a , Ukrayna’daki ev ve iş adreslerimi, telefon numaralarımı, yaptığım ticareti, Ukrayna’da yaşadığım olayları bizzat  yazdım, bilgilendirdim.)

- Ukrayna’da hayvancılıkla iştigal ettiğimi, Türkiye’de  Alternatif Tıp alanında faaliyet gösteren dünyaca ünlü E.T adlı şahsa  adaklık canlı hayvan sattığımı  bilmemesi mümkün değil.

- Ukrayna’da sattığım hayvanların parasının Türkiye’deki banka hesabıma yatırıldığını bilmemesi mümkün değil.

- Ukrayna ile ilgili  internet gazetelerimde köşe yazıları yazdığımı bilmemesi mümkün değil.

- Yusuf İnan’ın şirketinin Ukrayna’da  ÇOK UCUZ adaklık canlı hayvan satması nedeniyle, FETÖ’NÜN ADAK VE KURBAN PAZARI’nın çökme aşamasına geldiğini, bu konuda tehditler aldığımı bilmemesi mümkün değil.

- 2018 Kurban Bayramı’nda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın da davet edileceği bir Türkiye Festivali düzenlemek için çalıştığımı, plan yaptığımı bilmemesi mümkün değil.

- FOND İNAN’ın Ukrayna’da Türk ve Müslüman topluluklara Türk Bayrağı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın portrelerinin altında taze et dağıttığını bilmemesi mümkün değil.  (Zira FOND İNAN’ın fondinan.com adıyla bir internet sitesi de mevcut. Hem de Rusça ve Türkçe…)

- Ukrayna’da Türkiye’nin tanıtıldığını,  Türkiye Cumhuriyeti Devleti Cumhurbaşkanı’nın onurlandırıldığını bilmemesi mümkün değil.

- Ukrayna’da tüm istihbarat örgütlerinin FOND İNAN’ın peşine düştüğünü, “Erdoğan Ukrayna halkına neden yardım yapıyor” diye sorgulandığını, araştırıldığını bilmemesi mümkün değil.

- Ukrayna Halkı ve Ukrayna Devleti’nin  FOND İNAN’ın ERDOĞAN’a ait olduğunu düşündüğünü bilmemesi mümkün değil.

- CIA, MOSSAD, KGB, BND, MI6 ve Ukrayna İstihbaratı SBU’nun FOND İNAN’ın faaliyetlerini takip ettiğini, FOND İNAN’ın girişinde dalgalanan bayrağın Türk Bayrağı olduğunu, duvarlarında asılı portrelerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ait olduğunu bilmemesi mümkün değil.

Her şey açık ve net iken;

- MİT, Ukrayna’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a,  neden operasyon yaptı?

- MİT, bu operasyonla FETÖ’nün adak ve kurban pazarının önünün açıldığını bilmiyor muydu?

- MİT, Yusuf İnan’ın  05 Haziran 2018 tarihinde Ak Parti Hükümeti’ni ve Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı uyaran, bilgilendiren “Seçimden sonra Ak Parti'ye FETÖ Operasyonu” başlıklı köşe yazısını okumamış mıydı?

- MİT, Ukrayna’da yapacağı operasyonun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ve devlete yönelik olduğunu, FETÖ’nün ADAK VE KURBAN PAZARININ önünü açtığını bilmiyor muydu?

- MİT, 12 Temmuz 2018 tarihinden bu güne,  2 yıl, 5 bayram ve 784 gündür  Yusuf İnan’ın eşi ve çocuklarının Ukrayna’da ıssız bir bağ evinde yaşam mücadelesi verdiğini bilmiyor mu?

- MİT, Yusuf İnan’ın eşinin annesi, babası ve kardeşinin olmadığını bilmiyor mu?

- MİT, Yusuf İnan’ın eşinin gözlerinin görmediğini bilmiyor mu?  

- MİT, Yusuf İnan’ın eşinin üzüntüden 1,5 ay bir şey yiyip içmediği için, kalp ve böbrek hastası olduğunu bilmiyor mu? 

- MİT, beşikteki Ayşe bebeğin sıcak çaydanlığı üzerine dökerek yandığını, iki kez ameliyat edildiğini bilmiyor mu?

- MİT, Yusuf İnan'ın Ukrayna'daki evinin çatısının fırtınada  uçtuğunu, çocuklarının kış günü kar ve yağmur altında kaldığını bilmiyor mu?

Şimdi esas ve son soruyu soruyorum;

- Yusuf İnan’ın suçsuz olduğu Ağır Ceza Mahkemesi tarafıdan da tescil edilmesine rağmen, Yusuf İnan neden Ukrayna’daki evine, ailesine ve çocuklarına dönemiyor?

- Yusuf İnan’a haksız ve hukuksuz olarak Yurt Dışına Çıkış Yasağı konularak, FETÖ’NÜN ADAK VE KURBAN PAZARININ ÖNÜ AÇILMAK MI, İSTENİYOR?

- Ukrayna’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a  yapılan operasyonun ortaya çıkmasından mı endişe ediliyor?

- Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı bu dosya ile sana ceza veremeyiz ama az bir ceza vermezsek, bizim başımız belaya girecek derken, KİMDEN KORKUYOR?

MİT Başkanı, eski mesai arkadaşım Hakan Fidan’a arz olunur? 

- Sayın Başkan,  inşallah, MİT adını kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a operasyon planlayanları ortaya çıkarır ve adalete teslim eder.

- Bu vesileyle Yusuf İnan’a  yapılan haksız ve hukuksuzlukların da önüne geçer.

- Ukrayna’da  2 yıl, 5 bayram ve 784 gündür babalarını bekleyen Elif ve Ayşe’nin yaşadığı acıyı dindirir.

*

*

YUSUF İNAN / ŞEHİTLER ÖLMEZ

www.sehitlerolmez.com

Twitter@Yusufinan2023

İnstagramyusufinan2023

E-Mail: gundem@sehitlerolmez.com